100 kişi gözaltına alındı

GÜNCEL 2 Ekim 2018 11:29
Videoyu Aç 100 kişi gözaltına alındı
A
a

Sahte sağlık raporu operasyonunda 100 kişi gözaltına alındı.

Aralarında Bartın’da var
Sahte sağlık raporu operasyonunda 100 kişi gözaltına alındı.
Aralarında Bartın’ın bulunduğu Kastamonu merkezli 10 ilde sahte sağlık raporu düzenledikleri, resmi belgede sahtecilik yaptıkları ve devleti zarara uğrattıkları iddiası ile 100 kişi gözaltına alındı.
Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından aralarında doktor, hemşire, sağlık çalışanlarının ve çeşitli işlerde çalışanların bulunduğu şahıslara  operasyon düzenlendi.
Sahte sağlık raporu düzenledikleri, resmi belgede sahtecilik yaptıkları ve devleti zarara uğrattıkları iddiası ile Kastamonu, Ankara, İstanbul, Bartın, Kayseri, Muş, Sakarya, Erzincan, Muğla ve Tekirdağ'da 100 kişi gözaltına alındı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne götürülen şahısların emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenildi.
Bartın Sağlık Müdürlüğü iddiaları yalanladı
Bartın İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Ulusal basında “Kastamonu Merkezli 10 İlde Sağlık Raporu Operasyonu: 100 Gözaltı” konulu çıkan haberlerin ilimize yansıması sırasında Bartın Devlet Hastanesinden 4 Sağlık çalışanının gözaltına alındığına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bartın sağlık teşkilatında görev yapan tüm çalışanlarımız görevinin başındadır. Bartın halkına sunulan sağlık hizmetini sürdürmek ve kalitesini artırmak amacıyla gayret ve azimle çalışmaktadır” denildi.Kaynak : GHA Mustafa Kurt
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!