150 Bin Kapak Toplandı

GÜNCEL 29 Ekim 2014 12:11
Videoyu Aç 150 Bin Kapak Toplandı
A
a

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak ''Kapaklar Umuda Dönüşsün'' sloganı ile yürütülmekte olan ''Altın Kardeşliği'' isimli projeye destekler aralıksız olarak gelmeye devam ederken, toplanan plastik kapak sayısı da 150 Bin Adete ulaştı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından psiko sosyal model alınarak ''Kapaklar Umuda Dönüşsün'' sloganı ile hazırlanarak yürütülmekte olan  ''Altın Kardeşliği'' isimli projeye destekler her geçen gün artarak devam ediyor. Proje kapsamında proje ile ilgili olarak bugüne kadar toplanan plastik kapak sayısı yaklaşık olarak 150 bin adete ulaşırken, projeye ilginin son derece yüksek olduğunu da gözler önüne seriyor. Altın Kardeşliği isimli projeye Şiremirçavuş İlköğretim Okulu, İMKB Borsa İlköğretim Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanaat Okulu ‘nun idareci, öğretmenleri ve öğrencileri değişik renk ve ebatlarda topladıkları plastik kapaklarla destek verirlerken projenin gönüllü destekçisi olduklarının bir göstergesi olarak da üzerinde proje logosunun, isminin ve sloganının yanı sıra ''Gönüllü Destekçisiyiz'' sloganının da yazılı bulunduğu, özel olarak hazırlanan çıkartmalar öğrenciler tarafından okullarının giriş kapılarına yapıştırıldı. Altın Kardeşliği isimli projeye ayrıca Bartın Belediyesi, Kamu Hastahaneler Birliği'nin idareci ve personelleri de topladıkları plastik kapaklarla destek oldular.


Bilindiği gibi Altın Kardeşliği isimli proje  kapsamında her ne kadar halk arasında mavi kapak olarak da bilinse  cam ve plastik şişelerin değişik renk ve ebatlarındaki plastik kapakları toplanıyor. Toplanan  plastik kapakları vatandaşlarımız Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilebilecekleri gibi Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi görevlilerine de teslim edebiliyorlar. Toplanan plastik kapaklar geri dönüşümleri ile ilgili olarak anlaşmalı kuruluşa teslim edilerek karşılığında nitelikli sandalyeler tesmin ediliyor. Temin edilen bu sandalyelerin ise Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ihtiyaç sahiplerine takdim edilmesi bekleniyor.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!