23 Nisan'da Cumhuriyet Meydanı şenlendi

GÜNCEL 24 Nisan 2017 15:54
Videoyu Aç 23 Nisan'da Cumhuriyet Meydanı şenlendi
A
a

Bartın Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlendi.

Bartın'da 23 nisan coşkusu
ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİLER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 22 ve 23 Nisan tarihleri arasında Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle doyasıya kutlandı.
Bartın Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklere vatandaşlar ve çocuklar yoğun katılım gösterdi. Etkinlikler Bosna Hersek, Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan ve Bartın Belediyesi Halk Dansları Halk Dansları Topluluğu gösterileri ile başladı. Gösterilerin yanı sıra kurulan oyun parklarında çocuklar doyasıya eğlenme imkânı buldu. Ayrıca kutlama etkinlikleri kapsamında çocuklara pamuk şeker ve elma şekeri ikramı da yapıldı.
Belediye Başkanı Cemal Akın konu ilgili yaptığı açıklamada,” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak hediye ettiği bu anlamlı günü bir kez daha hep birlikte büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. “ dedi.
 
 
23 NİSAN PARKI ÇOCUKLARLA BİRLİKTE AÇILDI
 
            Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kemerköprü Mahallesi İl Özel İdaresi yanında yapılan Bartın Belediyesi 23 Nisan Çocuk Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Halkın ve çocukların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törende Başkan Cemal Akın parkın açılışını çocuklar ile yaptı.
            Bartın Belediyesi tarafından Kemerköprü Mahallesi İl Özel İdaresi yanında yapılan parkın açılış törenine, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, MHP Kadın Kolları İl Başkanı Nuran Akmaz, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, Belediye Daire Müdürleri, Belediye personelleri,  Madeni eşya ve Sanatkarları Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, çok sayıda vatandaş ve mahalle sakinleri katıldı.
“HALK DANSLARI BEĞENİ TOPLADI”
Bartın Belediyesi organizasyonunda gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ilimizde bulunan Makedonya, Gürcistan, Bosna-Hersek ve Azerbaycan Çocuk Halk Dansları toplulukları, Bartın Belediyesi 23 Nisan Parkı açılış töreninde yaptıkları gösterileriyle beğeni topladı.
“SU SORUNUMUZ KALMADI”
Belediye Başkanı Cemal Akın park açılış töreninde yaptığı konuşmasında belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Akın, “ Göreve geldiğimiz zaman çok sıklıkla su sorunu ile ilgili vatandaşlarımızdan şikayetler alıyorduk. Evlerimizden akan suları içemiyor hatta çamaşır dahi yıkayamıyorduk. Bu sorun ben ve ailem dahil hepimizin sorunuydu. Havaların ısınmasıyla birlikte sus sorunumuz ortaya çıkıyor, bulanıklığı ile kullanıma uygun olmuyordu. Belediye olarak yürüttüğümüz çalışmalar sonrasında Kurtköyünde yer altı nehri bulduk ve 14bin ton ilave suyu şehrimize getirdik. Şimdi ise 6 bin ton su ilavesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yürütülen bu çalışmalar neticesinde Bartın’ın yaklaşık 30 yıllık su sorunu ortadan kalkmış oldu.  Bartın Belediyesi olarak uzun vadeli işlere imza atarak, geleceğimize yön vererek, vatandaşlarımıza kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
“KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ”
Başkan Cemal Akın, “ Bartın’ın en büyük sorunlarından teki ise kanalizasyonun ırmağa akmasıydı. Her gün 3bin ton kanalizasyon ırmağa akıyordu. Bartın’ın en büyük hibeli projesini gerçekleştirerek bu sorunu da çözmüş olduk. Arıtma Tesisinin işletmesine başlayarak Bartın Irmağı’nı kanalizasyondan kurtarıp, vatandaşlarımıza daha sağlıklı bir havayı teneffüs etmelerine katkı sağlamış olduk” dedi.
“HAVA KİRLİLİĞİ %70 AZALDI”
Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Belediyesi 23 Nisan Çocuk Parkı’nın açılış töreninin aslında 23 Nisan 2017 Pazar günü olacağını fakat hava muhalefetinden dolayı 22 Nisan’da açılışı gerçekleştirdiklerini belirtti. Akın, “Bartın Belediyesi olarak yürüttüğümüz doğalgaz çalışmaları neticesinde şehrimizde çok ciddi boyutta olan hava kirliliği oranı meteorolojik verilere göre %70 oranında azalmıştır. Temzi havayı teneffüs etmek herkesin hakkıdır. Özellikle yaşlılarımızın, çocuklarımızın ve solunum yolu ile ilgili sağlık problemi olan vatandaşlarımız açısından önem arz etmekteydi. Doğal gaz çalışmalarımız bu sene tamamıyla bitmiş olacak” dedi.
 
23 NİSAN PARKI FİZİKİ ÖZELLİKLERİYLE MAHALLE SAKİNLERİNİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK”
Akın, “ Açılışını gerçekleştirdiğimiz parkımızın fiziki özellikleri mahalle ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın büyük ölçüde ihtiyaçlarına cevap verecek. İçerisinde büyük bir kamelya, kondisyon aletleri, çocuk oyun guruplarının ve yeşil alanlarının bulunduğu parkta serbest zamanlarının değerlendirebilecekler. Bartın’ın büyük sorunları üzerinde durarak, çözüm odaklı çalışmalarımız ve projelerimizi tamamladıktan sonra bu tür sosyal donatılara, yaşam alanları kazandırma yönündeki çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz” dedi.
“ELMAS SİTESİ SAKİNLERİNDEN ÇİÇEK”
Bartın Belediyesi 23 Nisan Çocuk Parkı’nın civarında bulunan Elmas Sitesi Yönetim Kurulu tarafından, mahalleye kazandırılan park için teşekkür mahiyetinde Belediye Başkanı Cemal Akın’a çiçek verildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!