30 yıl önce çekilen fotoğraftaki ayrıntı!

GÜNCEL 22 Aralık 2017 11:56
Videoyu Aç 30 yıl önce çekilen fotoğraftaki ayrıntı!
A
a

Kozcağız’ın ilçe olma sevdasında 31 yıl önce pankartı tutan bakın kim?

Kozcağız’ın ilçe olma sevdasının bundan 31 yıl önce başladığı bu fotoğrafla belgelendi.
Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, 1986 yılında rahmetli Turgut Özal’ın Bartın’ı ziyaret ettiği sırada “Sayın Başbakanamız, 60 bin nüfuslu Kozcağız ilçe olmak istiyor” yazılı pankartı tutarken çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.
Mustafa Karaman o zaman henüz belediye başkanı değildi.
Başkan Karaman, fotoğrafa ilişkin şu açıklamalarda bulundu;
“Hayırlı cumalar değerli kardeşlerim. Bizim ilçe olma sevdamız 1986'da başladı.
Bartın 1991 yılında il oldu. 1991-1995 yılları arasında SHP-DYP koalisyonu vardı. Dönemin belediye başkanı rahmetle, saygı ve sevgiyle andığım Tarık Altan’dı. Fotoğraf 1986 yılında, rahmetli Turgut Özal'ın Bartın ziyareti esnasında, ANAP belde teşkilatında, rahmetli Yavuz Ulusoy ile birlikte pankart tutarken”
Bu akşam saat 19.30’da Kozcağız yeni terminal düğün salonunda gündeme ilişkin bütünşehir ve ilçelik konularında toplantı yapılacak.


 
1000
icon
kamıl tunc 27 Aralık 2017 02:55

sn baskanım hatırlıyorum önce ılce kaymakamlık sonra tabı valılık onunde oldu o zamanki bartın ilçe mitingi. rahmetli özal gelmışti. sn karaman genc ıken yaptıgınız atılım şimdiki sessızlıgınızı tolere etmemektedır. anap donemınde de baskanlık yaptınız hatırlarsınız değilmi. o kıymetlı zamanlarınızda belde nufusu daha fazla ıdı gencler boş gezerdı. fotograf anınız oldu fakat hızmet alamamak halkla bır olamamak kederımız oldu sn baskan. şimdi gurbet ellerde çileyle memleket özlemıyle çalışıyoruz. değerli kozcağız halkına ve cevre köy eşraflarına cok selamlarımızı ıletıyoruz.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler