35 Muhtar davacı oldu

GÜNCEL 19 Ekim 2016 16:30
Videoyu Aç 35 Muhtar davacı oldu
A
a

Muhtarlar gününde duyarlı davranış ! Amasra'da 35 muhtar kurulmak istenen termik santralin ÇED sürecinin iptali için davacı oldu.

Amasra Merkez ve Amasra Köylerinin Muhtarları ’da müdahil olmak için Amasra Noterliğine giderek Avukatlara vekâlet verdi.

Bartın’ın Amasra İlçesinde Kurulmak istenilen Termik Santral in ÇED baş vurusuna Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ÇED olumlu kararının ardından 126 Sivil Toplum kuruluşu Sendika Dernek ve siyasi Partilerden oluşan Bartın Platformu verilen ÇED raporunun Daha önce iptal edilen ÇED başvuru dosyaları ile aynı yer ve aynı koordinatlar üzerinde olan sadece İsim değişikliği ile yapılan Yeni Başvurunun kabul edilmesinin Hukuka aykırı olduğu iddiası ile dava açmaya hazırlanırken binlerce vatandaş Bartın ve Amasra’da Noterlere giderek Termik Santral ÇED iptali için Avukatlara vekâlet vermeye başladı. Çok kısa süre içinde 2-3 bin rakamına ulaşan Kampanya Yaklaşık bir ay boyunca devam edecek. En az 10 bin kişinin müdahil olması beklenilen davaya. Amasra Merkez ve Amasra Köylerinin Muhtarları ’da müdahil olmak için Amasra Noterliğine giderek Avukatlara vekâlet verdi.

Muhtarlar günü olması münasebeti ile Amasra İlçesinde bulunan 35 köy muhtarı Cumhuriyet meydanında Toplanarak Atatürk anıtına Çelenk Sundular. Ardından Muhtarlar adına Amasra Kaymakamlığı tarafından Düzenlenen Kokteyle katıldılar. Kokteyl sonunda Topluca Amasra Noterliğine giden muhtarlar Amasra’ya kurulmak istenen Termik santralin ÇED iznine karşı açılacak olan davaya Müdahil olmak istediklerini söyleyerek Avukatlara vekâlet verdiler.
Noter işlemleri tamamlanan Muhtarlar Amasra İlçe Merkezinde açılan Bartın platformu standını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alarak santral karşıtı afiş broşür ve bilgilendirme kâğıtlarından alarak Köylerine hareket ettiler. 

 
Kaynak : Bartınlife
1000
icon
Boykot 22 Ekim 2016 20:49

Tamam o zaman su an bartin ve amasira elektirigi nerden aliyor zonguldak isik veren den ben de isik veren in kapatilmasi ni istiyorum sizin enerji ihtiyaci icin burada ki pisligi cekmek zorunda deyiliz gidin kendi enerji niz nerden alirsaniz alin acacaginiz dava ya ek talep de bulunun bartin ve amasira elektirigi ni kesin ler Ocak lari da kapat sin lar bakalim bu 35 muhtar sami mi mi

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!