360 aileye iftar ve sahurda sıcak yemek

GÜNCEL 29 Mayıs 2017 17:08
Videoyu Aç 360 aileye iftar ve sahurda sıcak yemek
A
a

Her yıl Ramazan ayında Bartın’daki ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahurda yemek dağıtan Bartın Belediyesi Aşevi bu yıl da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştıracak.

Aşevi, bu yıl 360 aileye yani bin 400 kişiye hizmet verecek. Bartın Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine her gün 3 çeşit yemek götürülecek. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, vatandaşların aş evinde kuyruk oluşturmasını istemedikleri için yemekleri sefertaslarıyla ihtiyaç sahiplerinin evine kadar bıraktıklarını söyledi.

Her yıl Ramazan ayında Bartın’daki ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahur vakitlerinde yemek dağıtan Bartın Belediyesi Aşevi bu yıl da hizmete girdi. Gazhane’nin yıkılmasıyla Belediye Sosyal Tesislerindeki yeri yerinde hizmet devam eden aşevi bu yıl 360 aileye yani bin 400 kişiye sıcak yemek dağıtacak. Aşevinin açılışının her yıl olduğu gibi bu yıl da Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın gerçekleştirdi. Bartın Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine her gün 3 çeşit yemek götürüleceğini ifade eden Akın, vatandaşların aş evinde kuyruk oluşturmasını istemedikleri için yemekleri sefertaslarıyla ihtiyaç sahiplerinin evine kadar bıraktıklarını söyledi. Akın, “360 aileye toplamda da bin 400 kişiye hizmet verecek. Yardımsever vatandaşların da katkısıyla her gün aşevinde pişirilen iftarlık ve sahurluk yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Yemekleri ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyoruz. Vatandaşların gelip kuyruk oluşmasını istemiyorum. Gelen olur gelemeyen olur. Belki gelmekte çekinen olur. Bu nedenle biz evlere kadar ulaştırıyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından yapılıyor. Her gün 3 çeşit yemek verilecek. Ekmekle birlikte yemeklerin dağıtımını yapıyoruz” dedi.

3 BİN KİŞİYE GIDA DAĞITIMI

Ramazan’dan dolayı yine 3 bin kişiye gıda dağıtımı yaptıklarını kaydeden Akın, “Ramazan ayı münasebetiyle 3 bin kişiye gıda dağıtıyoruz. Kime verdiğimizi bilmiyorum. Muhtarlarımız vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Belediye Sosyal Tesislerinde 10-12 akşam boyunca iftar veriyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimiz de bu iftarlardan faydalanıyorlar. Allah bu ramazanı hayırlı uğurlu eylesin. Bereketli eylesin. Allah Ramazan ayının dünyada ve Türkiye’de barışa vesile olmasını nasip etsin” şeklinde konuştu.

“BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİNDE İFTAR”

Bartın Belediyesi tarafından 10-12 akşam boyunca Belediye Sosyal Tesislerinde iftar verileceğini de sözlerine ekleyen Akın, “Ramazan ayı münasebetiyle 3 bin kişiye gıda dağıtıyoruz. Kime verdiğimizi bilmiyorum. Muhtarlarımız vasıtasıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Belediye Sosyal Tesislerinde 10-12 akşam boyunca iftar veriyoruz. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimiz de bu iftarlardan faydalanıyorlar. Allah bu ramazanı hayırlı uğurlu eylesin. Bereketli eylesin. Allah Ramazan ayının dünyada ve Türkiye’de barışa vesile olmasını nasip etsin” ifadelerinde bulundu.

Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
KADİR 30 Mayıs 2017 09:28

MADDİ VE MANEVİ YARDIMDA BULUNAN HERKESTEN ALLAH CC RAZI OLSUN...

0 0 Cevap Yaz
İsmet 30 Mayıs 2017 03:39

yetti artık arkadaşım daha su sorununu çözemiyorsun 500 sayfa icraat kitabı çıkartmış bide yaptığı bir iş yok kitap gereksiz fotoğraflarla dolu cidden yeter artık bu mübarek ay da bari su kesilmesin yeter kardeşim be yeter

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!