Acilden evine gönderildi, hayatını kaybetti

GÜNCEL 19 Eylül 2016 14:34
Videoyu Aç Acilden evine gönderildi, hayatını kaybetti
A
a

Bartın’da denize girdikten sonra fenalaşarak acile kaldırılan bir kişi, hastaneden eve gönderildikten bir süre sonra yeniden fenalık geçirerek hayatını kaybetti.

İhmal var mı?
Edinilen bilgiye göre, Cumartesi günü arkadaşları ile birlikte Bartın’ın Mugada sahiline giden 41 yaşındaki Aydın Sucuoğlu, bir süre denize girdikten sonra fenalaşarak kenara çıktı. 112 acil sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulans ile Bartın Devlet Hastanesi acil servisine götürülen Sucuoğlu, iğne ve oksilen tedavasinin ardından evine gönderildi. Arkadaşları ile eve dönen 1 çocuk babası Sucuoğlu’nun beş dakika içinde yeniden fenalaşarak kalbinin durduğu ve hayatını kaybettiği belirtildi.  Ailesinin de ihmal olduğu düşüncesiyle ihmal olup olmadığı konusunun araştırılması için şikâyetçi olduğu belirtildi.

İğne yapıldı ve oksijen verildi
Fenalaştığında ve acilde ki tedavi süresince yanında olan arkadaşı Tanju Sucuoğlu, yaşananları şöyle anlattı; “Mugada sahiline denize gitmiştik. 10 dakika yüzdükten sonra fenalaştı ve dışarı çıktı. 112’yi aradık ve sağlık ekipleri geldi. Kendini biraz toparladı ve anbulansa kadar kendisi yürüyerek bindi ve Bartın devlet Hastanesi acil servisine gittik. Burada iğne yapıldı ve 10 dakika kadar oksijen verildi. Sonra bizi bıraktılar ve kendi aracımızla köyümüze döndük. Köye döndükten beş dakika sonra evine girdi ve yeniden fenalaştı. Tekrar 112’yi çağırdık ama büyük ihtimal evde kalbi durmuştu. Acilde kalp grafisi çekilmedi, ama akciğer filmine bakılmış” dedi.

Hastane yönetimi;  “Gereken yapıldı”
Hastane yönetiminden alınan bilgiye göre, Tatil için geldiği Mugada’da yüzerken kendini kötü hisseden Aydın Sucuoğlu’nun, 17. 09. 2016 tarihinde saat 16.21’de 112 ambulansı ile acil servise getirildiği, hastanın daha önceden panikatak olduğu ve efeksör kullandığı öğrenildi. Yapılan rutin muayenesinde tüm muayene bulgularının normal olması üzerine gözleme alındığı ve oksijen tedavisinin ardından hastanın iyi hissetmesi üzerine önerilerle taburcu edildiği belirtildi. Ancak 18.15’te Aydın Sucuoğlu’nun kalp durması sonucunda tekrar acil servise getirildiği ve yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybettiği öğrenildi.
Hastane yönetimi tarafından hastanın adli vaka olarak bildirildiği ve Zonguldak adli tabibinice yapılan otopside herhangi bir bulguya rastlanılmadığı ve inceleme amacıyla Ankara’ya gönderildiği öğrenildi.
Gelecek olan rapor sonucunda Sucuoğlu’nun ölüm nedeninin belli olacağı belirtildi.

 
Kaynak : Mustafa Kurt- Bartın Olay Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!