Açılışı yapılan 140. Yıl parkı göz kamaştırdı

GÜNCEL 31 Ekim 2016 08:15
Videoyu Aç Açılışı yapılan 140. Yıl parkı göz kamaştırdı
A
a

Bartın Belediyesi tarafından Karaköy Mahallesi Türbe mevkiinde yaptırılan 140. Yıl Parkı törenle hizmete açıldı.

Önderol İnşaat tarafından yapımı tamamlanan 140.yıl yaşam parkının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” Daha güzel bir Bartın için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.  Açılış törenimize gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Törene çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;”  Bartın Belediyesi olarak birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Bunlardan bir tanesi olan Bartın Atık Su Arıtma Tesisi, İnkumu Atıksu Ön Arıtma ve Derin Deniz Deşarjı Projesiydi. Dallıca Mevkii’nde ki tesisin yapım çalışmaları tamamlandı. 10 15 gün sonra artık kanalizasyon ırmağa akmayacak. İnkum’da da Paket Arıtma Derin Deniz Deşarjı projesi kapsamında 11 km kanalizasyon yaparak orada ki sıkıntıyı giderdik.  Bartın’ın en büyük hibeli projesi olma özelliğine sahip olan bu proje ,%85'i Avrupa Birliği hibesi, %9'u Bartın Belediyesi Bütçesi, %6'sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hibesi ile yapıldı. İlimiz her geçen gün büyüyor. İlk göreve geldiğimizde 47 bin civarında olan nüfus bugün 66 bin civarında. Bu su demek yol demek kanalizasyon hattı demek doğalgaz demek yani hizmet demek.  Su konusunda yapmış olduğumuz çalışmalarla Bartın 30 yıl su sorunu yaşamayacak.  Bunun yanı sıra doğalgaz çalışmalarında da yavaş yavaş sona geliyoruz.  Doğalgaz çalışmalarının tamamlandığı noktalarda ise yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları yapıyoruz. Bu güne kadar 30 milyon Türk Lirası para harcadık. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bu yana 135 tane çocuk parkı yaptık. Bunların dışında Ebu Derda Türbesi’ni yeniden düzenleyerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yine Karaçay Piknik Alanı’nı sil baştan düzenleyerek çok daha güzel bir hale getirdik. İtfaiye Müdürlüğü Binamızı Kavaklı Bölgesinde alarak Sanayi Sitesi’ne taşıdık. Bu çalışmaya 2,5 Trilyon civarında para harcadık. “ dedi.
“Daha Güzel Bir Bartın İçin var Gücümüzle Çalışmaya Devam Ediyoruz”
Yapılacak olan diğer projelerden de bahseden Başkan Cemal Akın;” Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Binamızı Gazhane Bölgesi’nden alarak Sanayi Sitesi’ne taşımak üzere çalışmalara başladık ve kısa bir süre bu projemizi de tamamlamış olacağız.  Boşalan bu bölgeyi de Gazhane Parkı’na ilave edeceğiz. Bu projemizi de 2017 yılının 8 veya 9 aylarında gibi bitireceğimizi düşünüyorum. Yine Kaynarca mevkiinde belediyemize ait alanda yeni bir proje üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Burası da 20 bin metre kare civarında içerisinde gezinti alanları yürüyüş yolları çeşitli spor kompleksleri olan güzel bir alan haline gelecek. Bunların dışında 2017 yılında Aladağ Mahallesi Çamlık Mevkiinde bir mesire alanı oluşturmak üzere proje çalışmalarına başladık. Daha güzel bir Bartın için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Açılış törenimize gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nın ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Cemal Akın’ın konuşmasının ardından Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından okunan duaların ardından açılış kurdelası kesilerek Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı halkın hizmetine açıldı.
Daha sonra ise Başkan Cemal Akın ve davetliler Bartın Belediyesi 140. Yıl Parkı’nı gezdiler.

 
1000
icon
fazlı 1 Kasım 2016 14:18

sadeece park a olmaz buyuk projeler yapılmalı

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!