Aday adaylığından çekildi, iddiaları asılsız çıktı

GÜNCEL 8 Aralık 2018 02:40
Videoyu Aç Aday adaylığından çekildi, iddiaları asılsız çıktı
A
a

Adaylıktan çekildiğini açıklayan CHP Ulus Belediye başkan aday adayı Sabri Aktaş'ın iddiaları asılsız çıktı.

CHP Ulus Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Aktaş, 31 Mart yerel seçimlerinde Ulus Belediye Başkanlığı Aday Adaylığından çekildiğini açıkladı.
CHP’nin Ulus’taki diğer Aday Adayı Çetin Selçuk Arslan’ın CHP’nin üyesi olmadığını ve ikametgahının Ulus’ta yer almadığını  ifade eden Aktaş, Genel Merkezin CHP İl Başkanlığının Ulusta anket yapılması yönündeki görüşüne rağmen temayül yoklaması yapmak istemesi ve bu yoklamaya CHP’ye üye olmayan bir aday adayıyla girmek istemediği için adaylıktan çekildiğini söyledi.
Aktaş, “Ulus İlçesinde anket yapılmasıyla ilgili İl Başkanlığı görüşünün hiç dikkate alınmaması nedenleriyle parti üyesi bile olmayan bir aday adayıyla temayüle sokulmayı ne liyakata ne de partime verdiğim emek ve alın teriyle yan yana getiremediğimden Bartın İli Ulus İlçesi Belediye Başkanlığı Aday Adaylığından çekiliyorum” dedi.
Arslan: “Hem CHP üyesiyim hem de ikametgâhım Ulus’ta”
CHP Ulus Belediye Başkan Aday Adayı Çetin Selçuk Arslan, CHP’nin Ulus’taki diğer Belediye Başkan Aday Adayı olan ve adaylıktan çekildiğini açıklayan Sabri Aktaş’ın kendisiyle ilgili iddialarına jet hızıyla cevap verdi.
Kendisinin iddia edildiğinin tam tersine CHP’ye üyeliğinin olduğunu ifade eden Arslan aynı zamanda ikametgâhının da Ulus İlçesi Mezgeller Mahallesinde olduğunu söyledi. Arslan, “Ulus’la bir ilgim olmadığı algısını yaratmaya çalışması çok üzücü. Sayın Aktaş’tan çok daha fazla Ulus’ta olduğumu tüm Ulus halkı bilmektedir” dedi.
“Yanlış ifadelerin altını çizerek düzeltmek isterim”
Çetin Selçuk Arslan, Sabri Aktaş’ın kendisiyle ilgili bu açıklamalarına jet hızıyla cevap verdi. Yazılı basın açıklaması yapan Arslan kendisinin iddia edildiğinin tam tersine CHP’ye üyeliğinin olduğunu ve ikametgâhının da Ulus İlçesi Mezgeller Mahallesinde bulunduğunu söyledi.  Arslan şu açıklamalarda bulundu:
“31 Mart 2019 seçimlerinde Ulus İlçemizden CHP adına Belediye Başkan aday adayıyım.  Bu gün yaptığı basın açıklaması ile aday adaylığından çekilen partimizin diğer aday adayı olan Sabri Aktaş’ın açıklamaları beni gerçekten çok üzdü. Doğduğum, yaşamaktan zevk aldığım, bulunduğum her ortamda gururla kimliğini taşıdığım ilçemden üstelik tüm ailemizin bir neferi olduğu CHP’den adaylık teklifini elbette red edemezdim.  Benim için büyük gurur olan bu görevi layıkıyla yerine getirebilmek, Belediye Başkanı olarak Ulus ilçemizde yerel yönetim anlamında yüzü gülen, evrensel  belediyecilik standartlarını yerele taşıyabilen, Küre Dağları dibinde çevreci, hayvansever ve insanı odağına alan politikaları uygulayabilmek için adayım. Sayın Aktaş’ın bugün basın toplantısında bilgi sahibi olmadan kamuoyuna açıklamış olduğu yanlış ifadeleri  altını çizerek düzeltmek isterim.

“CHP’nin Ankara Yenimahalle aktif üyesiyim”
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara Yenimahalle aktif üyesiyim.  Eğer CHP Genel  Merkezinden  sorulmuş olsaydı. Bunu çok net görebilirlerdi.  Belediye Başkanlığı Aday adaylığım nedeniyle ikametgahımı Ulus’a aldığım için, üye kaydım sistemsel olarak sanırım önümüzdeki günlerde CHP Ulus İlçe teşkilatına taşınacaktır. Sayın Aktaş’ın yanlış olarak her cümlesinde belirttiği gibi değil, partide aktif üyeliğim devam etmektedir.
“İkametgahım Ulus’ta”
Sabri Aktaş’ın benim 20 yıldır Ankara’da olduğumu özellikle belirterek, Ulus’la bir ilgim olmadığı algısını yaratmaya çalışması ayrıca çok üzücü. Evet ben iş yaşamım gereği 20 yıldır Ankara’da yaşamaktayım.  Ama her Bayram’da, tatilimde ve özel günlerde Ulus’tayım. Ve Sayın Aktaş’tan çok daha fazla Ulus’ta olduğumu da tüm Ulus halkı bilmektedir.  Ulus’ta baba ocağım, kendime ait toprağım ve evim bulunmaktadır.  Ve Sabri Aktaş’tan çok daha kuvvetli bağlarım vardır.
“Yerel siyasi kısır tartışmalara asla girmem, keşke arasaydı”
11 yıldır CHP’de siyaset yapan Sayın Aktaş’ı aday adaylığım sürecine başlamadan bizzat arayarak aday adaylığımı kendisine ilettim ve düşüncelerini sordum. Kendisi adaylığı ile ilgili net bir açıklama yapmadı ya da yapamadı  en başta. Son gün, son saat aday adaylığı başvurusu yaptı. 27 Ekim Cumartesi 2018 tarihinde Ulus’ta birlikte yaptığımız aday adaylığı açıklamamızda yaptığı konuşmada; “Bu süreçte hangimiz adaylığa seçilirse arkasında tam destek olarak duracağız” sözünü görüyorum ki bugün yerine getirmiyor.
“11 yıldır yöneticiliğini yaptığı CHP ilkelerine hiç uymuyor”
Adaylıktan çekilme süreci sonrasında bunun Ulus’ta seçimlerde sıkıntı yaratacağını belirtmesi ayrıca hem parti disiplinine, hem 11 yıldır yöneticiliğini yaptığı CHP ilkelerine hiç uymuyor. İsterdim ki,  “Adayımız Çetin Selçuk Arslan’a tam destek vererek, gördüğüm lüzum üzerine aday adaylığından çekiliyorum” diyebilme siyasi olgunluk ve erdemine sahip olabilseydi. Bu kadar uzun süredir siyasi çalışmaların içinde, üstelikte yönetici olarak yer alan Sabri Aktaş, bu siyasi tecrübeyle keşke aday adaylığı ile ilgili taban potansiyelini de görebilseydi.  Ve yaptığı açıklamalar öncesi beni bir kardeşi, arkadaşı ve hemşerisi olarak, aynı partide de ortak hedefe koşan birisi olarak arayıp  basit siyasi tavır ve temelsiz  yanlış bilgileri  aktaracağına, partimize ve seçim sürecimize güç katacak bir tavrı sergileseydi.
“Birlikte kazanıp, birlikte yöneteceğiz”
Kısaca, Ulus ilçemizde tüm halkımızı kucaklayacak, ayrıştırıcı, cezalandırıcı değil çağdaş, yüzü gülen ve halkın yanında olan bir belediyecilik için aday oldum. Ve kesinlikle belediye başkanlığını da kazanacağız.  Bu seçim sürecinde başta Sabri Aktaş olmak üzere yüreği aydınlık, geleceğe umut ve güvenle, mutlu bakan tüm Bartın halkının desteklerine ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim. Birlikte kazanıp, birlikte yöneteceğiz.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler