Ağız Diş Sağlığı Merkezine Bebek Dostu Ünvanı

GÜNCEL 20 Kasım 2016 23:11
Videoyu Aç Ağız Diş Sağlığı Merkezine Bebek Dostu Ünvanı
A
a

Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezine ‘’Bebek Dostu’’ Ünvanı verildi.

Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezine yapmış olduğu çalışmalar sonucunda, Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ‘’BEBEK DOSTU ADSM’’ unvanı verildi.
 
Sağlık Bakanlığı tarafından 1991 yılından buyana UNICEF işbirliğinde Anne Sütünün özendirilmesi, korunması ve desteklenmesine yönelik olarak “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları” programı yürütülüyor. Doğru anne sütü uygulamalarını hizmet sunumuna yansıtan ve kurumsallaştıran kurumlara da BEBEK DOSTU KURUM unvanı veriliyor. Uluslar arası unvan olan Bebek Dostu Unvanını taşıyan kurumlarda,  anne sütü ile beslenme desteklenerek, emzirme teşvik ediliyor.
 
Merkezimiz Bebek Dostu Kurum olmak için yöneticileri ve tüm çalışanları ile gönülden, heyecanla başladıkları çalışmalarını çok kısa bir sürede tamamladılar. İlimiz Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi değerlendirme ekibi tarafından değerlendirildikten sonra, Bebek Dostu Kurum kriterlerine uygun bulunan Bartın Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz ‘’BEBEK DOSTU ADSM’’ unvanı aldı.
 
Bartın Sağlık İl Müdürü ve Halk Sağlığı Müdür vekili Dr. Dursun KOÇ, Genel Sekreterimiz Dr Osman AÇIKGÖZ, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz Dr. Aydın TEKİN, ADSM Başhekimi Dt. Ersoy ALICI İdari Mali Hizmetler Müdürü Arzu ÖZKAYA, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Hürol AKSU,  Halk Sağlığı Müdürlüğü Çocuk Ergen Kadın Üreme Sağlığı Hizmetleri Birim çalışanları ve ADSM çalışanlarının katıldığı törende Sağlık Müdürü Dursun tarafından merkezimize, BEBEK DOSTU KURUM sertifikası takdim edildi.
 
Genel sekreterliğimiz koordinasyonu ve ilimiz halk sağlığı müdürlüğünün değerlendirmeleri sonucu bebek dostu unvanı alan Merkezimize başvuran gebe ve emzikli annelere, emzirme konusunda gerekli eğitimler yapılmakta ve anne sütü ile beslenmenin ağız diş sağlığı aşısından önemi diş hekimlerimiz tarafından anlatılmaktadır.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!