AK Parti’den seçim sonuçlarına itiraz

GÜNCEL 26 Haziran 2018 19:20
Videoyu Aç AK Parti’den seçim sonuçlarına itiraz
A
a

AK Parti İl Başkanlığı, Bartın’daki 24 Haziran Milletvekilli Genel Seçim sonuçlarına itiraz etti.

Seçimlerde 2 milletvekilliğini kıl payı kaçıran AK Parti’nin geçersiz sayılan 5 bin 573 oy için İl Seçim Kuruluna itirazda bulunduğu öğrenildi.
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri sona ermesine rağmen yankıları hem ülke genelinde hem de Bartın’da devam ediyor. Milletvekili seçimlerine Bartın’dan mevcut Milletvekili Yılmaz Tunç ve Yaşar Arslan’la giren AK Parti, 24 Haziran akşamı sandıktan çıkan sonuçlara göre Bartın’da ikinci milletvekilliğini kıl payı kaçırdı. AK Parti il genelinden yüzde 47 oranında yani 59 bin 677 oy alırken CHP ise yüzde 25,5 yani 32 bin 305 oy aldı. aynı şekilde AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı yüzde 64, 1 oranında yani 81 bin 280 oy alırken CHP,  Saadet Partisi ve İyi Parti’nin oluşturduğu  Millet İttifakı da yüzde 33,4 yani 42 bin 403 oy aldı. Bu sonuçlara göre AK Parti bir, CHP’de bir milletvekili çıkarmış oldu.
AK Parti geçersiz oylara itiraz etti
24 Haziran’daki milletvekilliği seçimlerde 556 sandıkta oy kullanan seçmenlerin 126 bin 887 oyu geçerli sayılırken 5 bin 573 oy da geçersiz sayıldı. Geçersiz sayılan oylardan 4 bin 727 oy ise Merkez İlçe oyları oldu. AK Parti İl Başkanlığının işte geçersiz sayılan bu oylar için İl Seçim Kuruluna itirazda bulunduğu öğrenildi. Geçersiz oyların yoğun olduğu sandıklarda AK Parti oylarının çoğunlukta olduğu dile getirilirken seçim sonuçlarına yurt dışı oylarının da eklenmesiyle AK Parti’nin CHP ile arasında olan az oy farkını kapatabileceği ve halen Bartın’dan 2 milletvekili çıkarma şansı bulunduğu belirtiliyor.


Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
sercan metin 27 Haziran 2018 01:07

ya bırakın bu işleri CHP kaç dönemdir vekil çıkarıyor bartından mecliste çoğunluğu sağlayamayınca küçük illere saldırmaya başladınız ittifakınızdaki MHP düzceden vekil çıkardı oraya bile itiraz muhalefet bartından vekil çıkardı oraya itiraz yarında Karabüke edersiniz itirazınızı

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler