Ak Partili Meclis üyelerinden zehir zemberek açıklama!

GÜNCEL 15 Kasım 2017 17:06
Videoyu Aç Ak Partili Meclis üyelerinden zehir zemberek açıklama!
A
a

Bartın Belediyesi bütçesini eleştiren Ak Partili meclis grubu, “Gezmekle yemekle uğraşma, Asli görevlerine bak” diyerek zehir zemberek açıklamalarda bulundular.

Ak Parti Belediye Meclis Grup Sözcüsü Yasemin Dora Kurtkaya şu açıklamalarda bulundu;
“10.11.2017 Tarihinde kasım ayı belediye meclisi 2. Oturumumuzda bütçe görüşmeleri ile ilgili gerçekleştirdiğimiz toplantı da Ak Parti grubu olarak Red verdiğimiz bütçede yer alan,  muhtarlar ile düzenli toplantılar yapılması 17 bin 550 TL, meslek odaları ve temsilcileriyle toplantılar yapılması 17 bin 550 TL aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar düzenlenmesi yine 17 bin 550 TL olarak bütçeler ayrıldığını gördük.
 
Toplumun her kesimine ayrı ayrı bütçeler ayrılırken aynı zamanda Başkanın vatandaşlarla bir araya getirilmesini kolaylaştırılacak etkinliklerin programlanması ve yönetilmesi konusuna da 76 bin 50 TL’lik bütçe ayrılmış. Zaten vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanının ayrıca vatandaşın arasına kolayca inebilmesi için ayrılan 76 bin TL’nin ne olduğuna itiraz etmiştik.
 
İki taraflı ziyaretlerin icra edilmesi 58 bin 500 TL olarak ve aynı zamanda basın haberlerinin takibine 23 bin 400 TL ayrıldığını, Belediye Gazetesine de 81 bin 900 TL ayrıldığını. Aynı zamanda Özel Kaleme 2 milyon 643 bin TL’lik bir bütçe ayrılmış olduğunu ve İdari özel kalem faaliyetlerinin etkin ve verimli yönetilmesine 495 bin TL ayrılmış olduğunu gördük.
 
Başkanın başkan yardımcıları ve danışmalarıyla toplantılar düzenlenmesine 23 bin 400 TL bütçe ayrıldığını, başkanın birim müdürleriyle toplantılar düzenlenmesine de aynı rakamın ayrıldığını gördük. Kısacası bizler imar ve şehircilik müdürlüğüne 1 milyon 855 bin TL ayrılırken bu miktar diğer kalemlere baktığımızda çok az olduğunu gördük. Yani İmar ve şehircilik müdürlüğüne bu kadar miktar ayrılırken ne yazık ki Özel kaleme bütçeden önemli bir pay ayrıldığını bunun için de Özel Kaleme ayrılan kaynakların daha fazla olduğunu gördüğümüz için bu bütçeye Red verdik.
 
Sayın Belediye başkanının bize verdiği cevap ise, Bütün Bartın bilir. Kahvaltı programları düzenleriz, Eğlence programları düzenleriz, olmazsa Samsun’a gideriz. 85 Milyonluk bütçeden bahsediyoruz. 84 bin öğün yemek dağıtıyoruz. 15 Bin öğrenciye iftar veriyoruz. 4 bin kişiye gıda dağıtıyoruz. Bunu yapmaya da devam edeceğiz. Belediye gazetesi çıkarıyoruz, onu da dağıtıyoruz. Kitapta hazırlıyoruz. Dağıtıyoruz. Müdürlerimi motive etmek için yemekte yiyoruz. Diye cevap verdi.
 
Bizim anlayışımıza göre Bartın’da belediyecilik Bartın ilimizin büyümesine engel olmak değildir. Bartın’ı marka bir şehir yapabilmek için; yepyeni modern bir imar planı ile nasıl yeni bir Bartın kurabiliriz anlayışı içerisinde olmalıdır. Yollarıyla, yeşil alanlarıyla, alt ve üst yapıları çözümlenmiş bir Bartın, bulunduğu konum itibari ile Allah vergisi doğası ve deniziyle bütünleşmiş Bartınımızı parmak ısırtacak projeler üzerine çalışmaktır.
Bartın da Belediyecilik, halkımızın kabul edemeyeceği rakamlarla yan yana odalarda görev aldığı müdürleriyle yemekler yiyerek harcamak, yandaşlarıyla Samsun’u gezmek değildir.  Vatandaşa vermek istiyorsan, atık su parasını kaldır ya da iyileştir. Ya da 1 yıl içerisinde 2 defa su zammı yapmak değildir. O zaman vatandaştan aldığını vatandaşa vermiş olursun. Yolları yap. Bir kar yağdığında, çarşı içi doğudaki mezra alanı gibi. Vatandaşa vermek istiyorsan önce onu iyileştir. Halk otobüslerine yüksek oranla zam yapmak değildir. Belediye Başkanlığı tarafından yapılması planlanan Bartın yeni imar planının halen yapılamaması, planı yapan şehir plancısının ne yaptığı, Bartın da ne ölçekte nelerin değişeceğini, nelerin eklenip, nelerin kaldırıldığı grubumuzca bilinmemekte olup, yeni imar planının akıbetinin de soru işaretleri ile dolu olduğu halkımızca konuşulmaktadır. Gezmekle yemekle uğraşma! Asli görevlerine bak. Toplantıdan sonra 100 vatandaşımızla görüştük. 98’i Belediyecilik gezme ile tozma ile olmaz dedi. Ama sizi de anlıyoruz ve takdir ediyoruz ve size saygı duyuyoruz. Her baba yiğidin harcı değildir. Bartın’ın parasını yemeye içmeye gezmeye harcadığını itiraf etmek”


 
1000
icon
GLADYATÖR 29 Temmuz 2019 08:25

savunmayın bana şu belediyeyi kendi arsamın üzerinden imar planı değişikliğiyle yol geçmiş kimsenin haberi yok neymiş yol geçmiş zaten sağında ve solunda yol vardı arsanın 1000m2 lik arsadan 250m2 imar geçmesi nedir ya kimin malından kimin yerini çalışıyorsunuz bu hırsızlık değilde nedir?

0 2 Cevap Yaz
hüseyin daglı 25 Nisan 2019 00:47

haklı bartın gazetelerini kaç kişi okuyor dergileri okuyor hep boşa masraf hep yollar desen felaket yagmur yagsın bizm cemal akın yolda bi yürüsün ozaman görelim arkadaşlar bende biliyorum cemal akın çalışıyor ama bu itirazlarda haklı işini dogru yapsın gezmeyi bıraksın

0 2 Cevap Yaz
Mehmet GERÇEK 10 Nisan 2019 17:58

Yasemin Dora hanım işiniz gücünüz çamur atmak halk 31 Mart ta bile size ağzımızın payını verdi ve illede Cemal Akın dedi hala anlayamadınız. Ayrıca Yasemin Dora hanım sene 2012 Ramazan ayı toki'de kumanya dağıttınız peki nasıl milleti Akp ye üye yapmak karsılığında.Bunları siz unuttunuz ama biz unutmadık Yasemin Doraaa.

3 2 Cevap Yaz
karadenizli 8 Şubat 2019 17:10

İnsanlığın son umut kalesidir Türk yurdu.. babacan,mert ve yiğit başkanla yola devam..Cemal Bey'e sağlık sıhhat....

4 3 Cevap Yaz
belediyecilik 7 Ocak 2019 13:29

bu ADAmın yaptıklarını görmezden gelip hala yanlış yapıyor diyen adam vatan haidir... belediyecilikte parti tutulmaz bunu hala öğrenemediniz...

5 2 Cevap Yaz
Tolga Dalkiran 29 Aralık 2018 08:39

100 kişiden 98 i memnun değilmiş ha ha ha hatta hohoho millet artik cahil degil herkesin gözü acildi hizmetse hizmet var hic bosuna polomik ortami yaratmasin kimse Bartin Bartin oldu Cemal abi yi tebrik ederim . Kacan balik buyuk olur son pişmanlik fayda vermez.

4 1 Cevap Yaz
Bahattin Kaya 12 Kasım 2018 10:21

Bende bı akpartiliyim ama her yerde dağları delip yollar tüneller yapan ak parti ve ak parti milletvekili sayın yılmaz tunç 12/13 senedir Bartın arıt yolunu bitiremedi nasıl bartini kalkindiracak

2 2 Cevap Yaz
erol 12 Aralık 2017 18:19

son zamanlarda belediyemiz su ve otobüse şok zamlar yapıyor bartının eti budu ne ki zam yapılıyor onca itirazlara rağmen ben vatandaş olarak tepki veriyorun siyaset olarak bakmıyorum.ayrıca mhp yide severim ama bunlar yanlış

2 6 Cevap Yaz
Bartinli gariban 18 Kasım 2017 14:54

Cemal baskan ne yaptiginin hesabini veriyor adam gibi. Ak tayfasi gibi örtülü degil. Bartinin ihtiyacini bartinli baskan ve meclis bilir. Ben baskanin yanindayim. Adam uyku uyumuyor calismaktan. Ucuz polemik hepsi. It ürür kervan yürür gibi yani. Selamlar

7 5 Cevap Yaz
misafir 17 Kasım 2017 14:20

Yasemin hanım kurucaşile kadın kolları başkanini nasil atamış onu açıklayabilirmi.belediye ve diğer kurumlara temizlik malzemesi veriyormu ihalelere giriyormu bilmek isteriz

0 7 Cevap Yaz
Görengöz 16 Kasım 2017 16:26

Tamam park bahçe etkinlik bunlar güzel ama uzun bir yürüyüş yolu var mı? Güzel bir sosyal tesis var mı? Ulaşım berbat arabalarımız mahvolmuş durumda yollar yüzünden. Kesinlikle başarısız Bartın'a artık nefes aldırılmalı 5 dakikalık eve 25 dakikada gidiyoruz!

2 8 Cevap Yaz
Objektif 16 Kasım 2017 12:18

Ben partili değilim.Ne oldu AKP ile MHP nin arası mı açıldı, da biz mi duymadık.İtirazlar yersiz ve haset dolu.Cemal başkan çalışan bir başkan.AKP liler kendilerine baksınlar.Onların hiç birinin Cemal Başkana söz söylemeye hakları yok.

5 4 Cevap Yaz
Fatih 16 Kasım 2017 09:49

Biri şu akplilere söylesin ne kullanıyorlar da kafaları bu kadar iyi olmuş... Siz gelseniz eminiz ki daha fazla zam yapacaksınız her şeye... Belediye Başkanımız Cemal Akın siz gibi değil, sizin vekiliniz gibi değil. Her zaman vatandaşla... En basitinden hani diyor ya vekiliniz ttk özelleşmiyordu diye YALAN. Cemal Akın ve Bahçeli istişaresiyle son buldu. Hani diyordu ya vekiliniz Termik Santral kurulmayacak diye şimdi il Başkanınız da o kadar yatırım yapıldı tabi kuracaklar diyor.

4 5 Cevap Yaz
A.Bastan 16 Kasım 2017 01:18

Onay vermelerini beklemiyoruz zaten mecliste vede akp nin devletin cebinden yani bizim cebimizden son haliyle akaryakit vs e yapilan gizli develasyona %40 lik sesiniz çikmaz çünkü bunlarin derdi ayrilan bütçe değil hizmet veren bir yönetim var onu kaldiramiyorlar ... Başkanim hizmete devam ..

3 5 Cevap Yaz
onuncu köy 15 Kasım 2017 23:38

Biriler Akp'li meclis üyelerini uyarsın! İtibardan tasarruf olmaz!

3 4 Cevap Yaz
Seref yucebag 15 Kasım 2017 19:08

Doğal gaz projesi kapsamında sokulen I profil parke taşların tekrar kullanılmaması bunun yerinr küçük taşların kullanılması gereksiz yere hsrcamsdir .

2 6 Cevap Yaz
Muhammet Ali 15 Kasım 2017 18:29

Akp li Belediyeler i de biliyoruz. Ankara mesala, İstanbul... Parsel parsel satılık olmus

3 8 Cevap Yaz
Bütçe 15 Kasım 2017 17:51

Bunlar tayyibin muhtarlara ayırdığı bütçeden bi haber galiba

3 10 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!