Akın’dan Şezlongçu Açıklaması

GÜNCEL 5 Temmuz 2017 16:27
Videoyu Aç Akın’dan Şezlongçu Açıklaması
A
a

İnkumu’ndaki Şezlongçularla İlgili Şikayetler Üzerine Cemal AKIN Hangi Açıklamalarda Bulundu…

“Şezlongçu sayısı 9’a düştü”
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İnkumu’ndaki şezlongçularla ilgili şikayetler üzerine açıklamada bulundu. Geçen yıl İnkumu sağ tarafında plajın 4’te 3’ünün şezlongçular tarafından kullanıldığını ifade eden Akın, 26 olan şezlongçu sayısı 9’a düşürdüklerini ve sağ taraftaki plajın 10’da 1’ini şezlongçular, 9’unu da halk tarafından kullanıldığını söyledi. Bartın şehir merkezinde Hükümet Caddesi’nde vatandaşlara ağda dağıtımı yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ikram sonrasında İnkumu’ndaki şezlongçularla ilgili “İnkumu plajını şezlongçular kaplamış durumda. Halkın oradan denize girmesine izin vermiyorlar” şeklindeki şikayetler üzerine açıklamada bulundu. Bu yıl şezlongçlular için ihaleye çıkıldığını ve plajda düzenleme yapıldığını belirten Akın, “Geçtiğimiz yıl İnkumu’nda 26 tane şezlongçu vardı. Geçen sene yaşanan sıkıntılardan dolayı burası için ihaleye çıktık. Bu ihale ile 26 olan şezlogçu sayısı 9’a düştü. Yani bu sene İnkumu’nda sağ tarafın aşağı yukarı 10’da birini şezlongçular kullanılıyor, geriye kalan 10’da 9’luk kısmı da yine vatandaşlarımız kullanıyor. Daha önce ise belki de buranın 4’te 3’ünde şezlongçular vardı” dedi.
“ŞARTNAMEDE KIYIDAN DA EN AZ 10 METRE ÇEKMEK ŞARTI VAR”
Sol taraf Milli Emlak’a ait olduğu için oraya müdahale edemediklerini kaydeden Akın, şöyle devam etti: “Sol taraf Milli Emlak’a ait olduğu için oraya müdahale edemiyoruz. Sağ tarafta geçen yıl yaşanan sıkıntılardan dolayı şezlongçular için ihaleye çıktık. Kanuni olarak da Milli Emlak’tan bize devir olduğu için her ihaleye çıktığımız, para aldığımız herhangi bir işte biz Milli Emlak’a bu paranın yüzde 30’unu ödüyoruz. Buralar ayrıca Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce de kontrol altında ve şartnamede kıyıdan da en az 10 metre çekmek şartı var, saatleri belli, yerleri belli, vereceği hizmet belli. Eğer şartnamenin dışına çıktığı tespit edilirse de biz gereğini yapıyoruz. Bölünmüş alanın dışına çıkmak ve belirtilen hususlara da uymamak ihale fesih sebebidir. Bu da net bir şekilde şartnamede belirtilmiştir.
“PLAJIN 10’DA 9’UNU HALK KULLANIYOR”
İnkumu’nda sağ taraftaki plajın 10’da 9’u vatandaşlarımız tarafından kullanılıyor, kullanmak da hakkıdır. Ama geçen sene ve ondan önceki yıllarda burada bir keşmekeşlik vardı. Plajın 4’te 3’ünde neredeyse şezlongçular vardı, kavgalar oluyordu, gerek Belediyemize gerek Valiliğimize gerek Emniyet Müdürlüğümüze, gerekse Jandarma ve Milli Emlak’a şikayetler yapılıyordu. Ama bu yıl yaptığımız düzenlemeyle plajın 10’da 9’unu halkımız kullanıyor. Burada 10 personelimiz de denetim yapılıyor, 6 tane Zabıta memurumuz, 4 tane de Zabıta memuru yardımcımız var.”

Kaynak : Olay Medya/Nurdan Eroğlu
1000
icon
tatilci 6 Temmuz 2017 21:58

10 da 9 zunu vatandas kullaniyor cok komik olmus yada bizler yannis plajdayiz vatandasa ait alanlar belirlenise seviniriz ben bi tek amasra mendirekte kayalarin orda seglozcu goremedim baskanin kastetigi 10.9 luk alan orasimi yoksa

0 0 Cevap Yaz
MİSAFİR 6 Temmuz 2017 15:46

SAYIN BAŞKAN HALK ADAMI HALKIN ADAMI OLARAK BİLİNİR.NE YANİ DENİZİ,KUMU,GÜNEŞİ BİRİLERİNE VERİP BUNLARI HALKA PARAYLA SATMAK OLURMU?SAHİLE ARABA ÇEKİYORUZ PARK 10 TL DEN BAŞLIYOR 15-20-25 İ BULUYOR.BİR ÇAY İÇİYORSUNUZ 5-10 NE KAPARSA. BELEDİYECİLİK AYNI ZAMANDA BUNLARI DENETLEMEK DEĞİLMİ.RAMAZAN AYINI GEÇTİK KAÇ FIRIN KAÇ PASTANE DENETLENDİ ZABITA TARAFINDAN.MAALESEF BU KONULARDA BARTIN BELEDİYESİ ÇOK ZAYIF.ŞEHİR İÇİ TRAFİK BERBAT.KALDIRIMLARA 2-3 DEFA MÜDAHALE EDİLDİ AMA YİNE AYNI.BİZAHMET ÇÖZÜN BU SORUNLARI SAYIN BAŞKAN.

1 2 Cevap Yaz
VATANDAŞ 6 Temmuz 2017 08:26

DENİZ DENDİĞİ ZAMAN SAHİL KUM GÜNEŞ AKLA GELİR HALK KUM ÜZERİDE GÜNEŞLENMEK İSTER ŞENZLOĞ ÜZERİNDE DEĞİL TABİİ İSTEGE GÖRE HALKA DAHA FAZLA YER İMKANI VERİLMELİ HAFTA SONU İNKUMU SAHİLDE ŞEZLOGLARIN SAYESİNDE HAVLUMUZU SERECEK YER BULAMADI BULDUK BAZI VATANDAŞLAR ŞEZLOGLARINI DİBİMİZE DİBİMİZE ÇEKTİLER BU KADAR SAYGISIZLIK BURADA GÖRDÜM ŞEZLOGLAR BÜTÜN SAHİLİ İSTİLA ETMİŞLER YAZIK BU MEMLEKET İÇİN SİZ DAHA ÇOK TURİST BEKLERSİNİZ .

1 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!