Akın’dan Tunç’a Kozcağız cevabı

GÜNCEL 3 Şubat 2018 18:42
Videoyu Aç Akın’dan Tunç’a Kozcağız cevabı
A
a

Başkan Cemal Akın kendisi için “Bartın Belediye Başkanı Kozcağız’ın ilçe olması ile ne ilgisi var gelip oraya kampanya yapıyor" diyen Tunç'a cevap verdi.

Akın’dan Tunç’a “Kimsenin haddi değil” cevabı

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ilçe olmak isteyen Kozcağız’la ilgili kendisine “Bartın Belediye Başkanı Kozcağız’ın ilçe olması ile ne ilgisi var gelip oraya kampanya yapıyor, toplantı yapıyor. Kozcağız’ın oylarından korktuğu için” sözleriyle gönderme yapan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a cevap verdi. Kozcağız’la ilgili bir çalışmasının olmadığını ifade eden Akın, “Benim köylere gitmemle ya da köylerden gelmemle ilgili söz söylemek kimsenin haddine değil” derken Türkiye’nin yedi düvelle mücadele ettiği bir dönemde siyasi mücadele etmenin abesle iştigal olduğunu söyledi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İstanbul Büyükçekmece Bartınlılar Derneğine yaptığı ziyarette ilçe olmak isteyen Kozcağız’la ilgili  “Bartın Belediye Başkanı Kozcağız’ın ilçe olması ile ne ilgisi var gelip oraya kampanya yapıyor, toplantı yapıyor. Kozcağız’ın oylarından korktuğu için “aman gelmeyin” diyor. “Birleşmeyelim” diyor. Şimdi Kozcağız ilçe olursa Kozcağız’ın oylarından kendisine zarar gelmeyecek.  Kozcağız ilçe olursa Kozcağız’ın oyları Bartın’a dahil olmuyor. Kozcağız ilçe olmazsa da gelecek Kozcağız’a diyecek ki “Ey Kozcağız ben sizden oy istiyorum. Bakın ilçe olmanızı AK Parti engelledi oy vermeyin.” Böyle bir siyaset gütmeye çalışıyorlar. Bu siyasetinde farkında olalım” sözleriyle Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a göndermede bulunmuştu.  Bartın’daki basın mensuplarına geçtiğimiz hafta sonu açılan Bartın Kent Müzesini tanıtan Cemal Akın, tanıtım sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Tunç’un bu açıklamalarına cevap verdi.

“Kozcağız ile ilgili bir çalışmamız yok”

Yılmaz Tunç’un açıklamalarından haberi olmadığını belirten Akın, Kozcağız ile ilgili bir çalışmasının olmadığını kaydetti. kendisinin köy köy gezen bir belediye başkanı olduğunu ifade eden Cemal Akın, “Bu açıklamalardan haberim yok. Kozcağız ile ilgili bir çalışmamız yok. Ben köy köy gezen bir belediye başkanıyım. Bugüne kadar Bartın’ın ilçe ve beldelerinin hepsini gezdim. 62 köyüne kadar gittim. 62 tane köyde beş bin civarında vatandaşımızla da sohbet ettim. Ben il başkanlığından bu tarafa yüz sefer gittiğim köy de olmuştur. Benim köylere gitmemle ya da köylerden gelmemle ilgili söz söylemek kimsenin haddine değil. Çünkü biz insanlarla haşır neşir olan bir kişilikten geliyoruz” dedi.

“Herhangi bir konuda özel bir çalışmamız yok”

Kendisinin sohbet insanı olduğunu kaydeden Akın, “Burada insanların sıkıntılarını ve dertlerini dinliyoruz. Bizim belediyemize Bartın Belediyesi’ne herhangi bir ilçenin herhangi bir köyünden herhangi bir beldenin herhangi bir köyünden veya merkez ilçenin köylerinden gelip bizimle sohbet eden dostlarımız var. Sıkıntıları olduğu zaman gelen dostlarımızda var. Ama bizim herhangi bir konuda özel bir çalışmamız yok. Biz sohbet insanıyız sohbetlerimizi yapmaya devam ederiz” şeklinde konuştu.

“Daha seçimin nasıl olacağı belli değil”

Kendisinin   Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun bir Bartın ziyareti sırasında Yılmaz Tunç’un da bulunduğu bir ortamda Bakan Eroğlu’na belediye başkanı adayı olduğunu söylediğini dile getiren  Akın, “Ben bunu duymadım. Daha seçimin nasıl olacağı belli değil. Böyle bir şey daha ne Meclisten çıktı ne de komisyonlara geldi. Böyle bir düşüncemiz yok. Ama dediğim gibi daha evvel sayın Vekilin bulunduğu ortamda Sayın Bakan Veysel Eroğlu’nun bulunduğu ortamda bana sorduğunda “Büyük olur, bütün olur, küçük olur ben Allah nasip ederse teşkilatım aday gösterirse ben belediye başkan adayıyım” demiştim. O fikrime de devam ediyorum. Benim bir tarafım Kozcağız. Anne tarafım Kozcağız benim. Benim ne sıkıntım olacak” ifadelerinde bulundu.

“Bu dönemde siyasi mücadele abesle iştigal”

Türkiye’nin gerçekten yedi düvelle mücadele ettiği bir dönemde siyasi mücadele etmenin abesle iştigal olduğunu belirten Akın, “Bu saatten sonra polemiklere girmeye gerek yok. Anlamı da yok. Kimseye bir şey kazandırmaz. Biz birlik ve beraberlik üzerinden siyasi çalışma yaparız.  Türkiye’nin gerçekten yedi düvelle mücadele ettiği bir dönemde siyasi mücadele etmek abesle iştigaldir. Bunu yapanlar yanlış yaparlar. Biz siyasi mücadele değil birlik ve beraberlik mücadelesi yapacağız. İlk önce Bartın’dan başlamak üzere bütün Türkiye’de bu birlik ve beraberliği devam ettirmeliyiz. Herkes ne konuştuğuna iyi bakmalı. Öyle konuşarak bu işler olmaz. Birlik ve beraberliği bozmak kimsenin hakkı değil haddi de değildir. Onun için biz Bartın’da birlik ve beraberlikten yanayız” açıklamasında bulundu.

“Kozcağız keşke zamanında ilçe olabilseydi”

Son olarak Kozcağız’ın ilçe olmasını desteklediğini vurgulayan Cemal Akın, “Keşke zamanından beri olabilseydi. Kısa zamana sıkıştırılmaya çalışılıyor. Ama bu yetki bizde değil” dedi.

1000
icon
Bir ARITLI 4 Aralık 2018 15:17

Öncelikle sayın vekilin işi olmayan işlere girmesi bizi güldürüyor Arıt yolunun halini ya görmezden geliyor yada görüp de gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor .geçen seçimde bizim sorduğumuz soruyu arıt yolu şuan yapılıyor dedi halbuki yapılan sadece ufak tefek istinat duvarı onuda bir türlü beceremediler .Kuru siyaset yapmak hiç kimseye yarar olmaz. tüm siyasi kurumların ve belediyelerin öncelikli işi halktır ama ve lakin gördüğümüz kadarıyla halkı onemsizlestiriyorsunuz.boş insan her zaman lakirti yapar dolu insan iş yapar herkese saygılarla

0 0 Cevap Yaz
Hasan 4 Şubat 2018 22:30

Büyükşehirlerde olduğu gibi tüm belde belediyeleri kapanacak ve merkeze bağlanacak. İllerdeki ‘Merkez ilçe’ statüsü son bulacak. ‘Bütünşehir’ uygulamasına geçilecek illerde belde belediyeleri ve köy muhtarlıkları kalkacak. Merkeze bağlı köyler de mahalleye dönüştürülecek. İl özel idareleri aracılığı ile verilen hizmetler kaynaklarıyla birlikte il belediyesine geçecek. ‘Bütünşehir’ düzenlemesine geçilmesi ile yerel seçimlerde kırsaldaki seçmen de il belediyesine oy atmış olacak.  Yani il özel idare ile Belediye arasındaki koordinasyon sıkıntısı bitecek

0 2 Cevap Yaz
Asabi 4 Şubat 2018 01:48

Seçim yatırımı dur bu akın m.v. adaylığına MHP den aday yazdım buraya düğün deyil bayram değil eniştem beni niye öptü

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler