Akın ve Karaman burun farkı ile kazandı

GÜNCEL 1 Nisan 2019 11:27
Videoyu Aç Akın ve Karaman burun farkı ile kazandı
A
a

Cemal Akın ve Karaman kaç oy farkı ile kazandı?

İşte Bartın’da baştan sona başa baş ve çok çekişmeli giden sayım sonuçları

Cemal Akın 169 oy farkı ile, Karaman 21 oyla yeniden seçildi

Bartın’da oy verme işleminin sona ermesi ile birlikte seçim yarışı MHP’nin adayı Cemal Akın ve AK Parti’nin adayı Yusuf Ziya Aldatmaz arasında başa baş geçti. Son anlara kadar seçim iki aday arasında gidip gelirken resmi olmayan sonuçlara göre Başkan Akın, 169 oy farkı ile yeniden belediye başkanı seçildi.

Akın, 14.024 oy ile yüzde 35,76 oranında oy alarak yeniden Bartın Belediye Başkanı oldu. Yusuf Ziya Aldatmaz ise yine kesin olmayan sonuçlara göre 13.855 oy alarak yüzde 35,33 oranında oy aldı. CHP’nin Bartın Belediye Başkan Adayı Mehmet Arslan ise 9.977 oy ile yüzde 25,44 oranında oy aldı.

Akın: “Bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum”

Yalı’daki seçim bürosunda tebrikleri kabul eden Cemal Akın şöyle konuştu:

“Çok saygı değer dostlarım ve hemşerilerim, hep birlikte bir seçim dönemi geçirdik. Ben bu süreçte bize destek veren bütün dostlara, teşkilatımıza, Belediye Meclisimize, Ülkü Ocakları’na, Kadın Kollarımıza, destek veren bütün dostlara 7’den 77’ye, o küçük çocuklardan evinde hasta yatan kardeşimize kadar hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Bize inandılar, bize güvendiler. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah bir 5 sene daha beraber olacağız. Bir 5 sene daha hizmetlerimizi devam ettireceğiz. Bu demokrasinin gereğidir ve çok önemlidir. Seçim 1 oyla da, bin oyla da 10 bin oyla da kazanılabiliyor. Bize bu desteği verdikleri için veren bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum. Bize inananlara teşekkürlerimi sunuyorum, beraber olan dostlara teşekkürlerimi sunuyorum. Onların emeğine, yüreğine, ayağına sağlık diyorum.

“Bizi yalnız bırakmadılar”

Gerçekten bizi yalnız bırakmadılar. Konvoyumuzda, yürüyüşümüzde, akşam mitinglerimizde yalnız bırakmadılar. Bize inanmayanları inandırmaya çalıştılar. Çünkü biz doğruyu söylemiştik, o doğrularımızı anlatmaya çalıştılar. Yalan iftiralara asla kanmadılar. Ben hepsine tefekkürlerimi sunuyorum. Bir 5 yıl daha inşallah hep beraber mücadele etmeye, hep beraber Bartın’ı kalkındırmaya, hep beraber büyük Bartın’ı kazanmaya, Bartın’ın ekonomisini düzeltmeye, Bartın’da trafik sorunu halletmeye, Bartın’ı müzeler şehri yapmak için mücadelemizi hep beraber sürdürmeye devam edeceğiz. Bu halk bizi tanıyor. Bize destek vermeyenler belki başka şeylere inandılar, yanılgıya düştüler, belki başka tehdit yediler bilmem... Ama bize inananlar a destekleri için tekrar teşekkür ediyorum. Yüreğiyle bize omuz veren arkadaşlarımıza tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Büyüklerimizin ellerinden öpüyorum, küçüklerimi kucaklıyorum. Hepinize selamlar, saygılar, hürmetler sunuyorum. Saygı değer Bartın,  ‘hep beraber’ diyorum.”

İşte ilçelerdeki sonuçlar!

Bu yerel seçimlerde ise AK Parti’den yeniden aday olan Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun yeniden başkan seçilirken Kurucaşile İlçesinde yine AK Parti’den Aday olan mevcut Başkan Mehmet Zihni Sayın yeniden Kurucaşile Belediye Başkanı oldu. Amasra İlçesinde CHP’den aday olan Recai Çakır Amasra Belediye Başkanı olarak seçildi.

İşte beldeler!

Beldelerde ise AK Parti’den  yeniden aday olan Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez yeniden başkanlığa seçilirken MHP’den aday olan mevcut Başkan İsmail Can yeniden Kumluca Belediye Başkanı seçildi. Kozcağız’da ise AK Parti’den yeniden aday olan mevcut Başkan Mustafa Karaman, 21 oy farkı ile Kozcağız Belediye Başkanı olarak görevine devam ederken Hasankadı’da ise MHP’den aday olan Şeref Emiroğlu, Hasankadı Belediye Başkanı oldu.

Bartın: MHP Cemal Akın

Ulus: AK Parti Hasan Hüseyin Uzun

Amasra: CHP Recai Cakir

Kurucaşile: AK Parti Mehmet Zihni Sayın

Kozcağız: AK Parti Mustafa Karaman

Hasankadı: MHP Şeref Emiroğlu

Kumluca: MHP İsmail Can

Abdipaşa: AK Parti Yaşar Dönmez

AK Parti il genelinde birinci parti oldu

AK Parti 52.767 oy %46,91

MHP   24.597 oy  %21,87

CHP   23.660 oy   %21,04

İyi Parti 5.434 oy %4,83

Saadet Partisi 4.034 oy  %3,59

Kaynak : Hergün /Nurdan Eroğlu
1000
icon
Sağlık 1 Nisan 2019 14:05

Bütün hastanenin rahatsız olduğu başhekim seçimden önce alınsaydı tüm hastane oyları akpye verilecekti. Ve aldatmaz kazanacaktı. Kendileri reddettiler. Seçimi cemal akına kazandırdık. Hayırlı olsun.

2 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler