Amasra İlçe Hastanesi Hızla Yükseliyor

GÜNCEL 27 Temmuz 2017 11:24
Videoyu Aç Amasra İlçe Hastanesi Hızla Yükseliyor
A
a

Milletvekili Yılmaz Tunç Amasra İlçe Hastanesi’nin İnşaatının Hızla Devam Ettiğini Açıkladı

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Amasra İlçe Hastanesi inşaat çalışmalarının Amasra Kaleşah Mahallesinde inşaatının hızla yükseldiğini, Amasra ilçesinin ilk basamak sağlık hizmeti ihtiyacını karşılayacağını, 5 milyon liraya malolacak olan Amasra ilçe hastanesini 1 yılda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız. Dedi.
Milletvekili Tunç, inşaat çalışmalarına mayıs ayında başlanan ve bir yıl gibi kısa sürede tamamlanacak olan yeni Amasra İlçe hastane binası 3100 metrekare kapalı alana sahip, bodrum, zemin kat ve iki normal kat olmak üzere dört kattan oluşacak. Hastanenin bünyesinde Aile Hekimlikleri, diş ünitesi, doğumhane, poliklinik, müşahede odaları, hasta odaları ve acil bölümleri yer alacak, hasta odalarının içerisinde banyo wc, tv yer alacak ve odalar tek kişilik refakatçi ile kalınabilecek modern yatak konforunda olacak,.” Dedi.
Milletvekili Tunç, Bartın’da sağlık alanında önemli icraatlara imza attıklarını belirterek; “Bartın ve ilçelerinde son teknolojiye sahip, modern sağlık tesisleri yapıyoruz. Yeni 400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi proje çalışmaları tamamlandı. 2017 yılı yatırım programında yer alan hastanenin yapım ihalesi hazırlığı devam ediyor. İnsan hayatını her şeyin önünde tutuyoruz. Yeni hastaneler inşa ederken mevcut hastanelerimizin bakımını yapıyoruz. Mevcut hastanenin yoğun bakım, fizik tedavi, acil ünitelerinin kapasitelerinin artırılması ve tıbbi cihazların teknolojik gelişime uygun revize edilmesi ile ilgili olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdik.”Dedi.
Sağlıkta yatırımlarına son hız devam ediyoruz
Bartın’da, Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Ulus İlçe Hastanesi, Bartın Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları ek blok, Fizik Tedavi Ünitesi’nin yapımını tamamlayarak hizmete açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın’daki beldelerin tamamına ve bazı merkezi noktadaki köylere Aile Sağlığı Merkezleri inşa ettiklerini, Arıt, Kumluca, Kozcağız, Hasankadı beldelerinde ve Kayadibi, Ellibaş, Tekkeönü, Kızılelma ve Kurtköy’de Aile Sağlığı Merkezlerinin yapımlarını tamamladıklarını, Ulus Zafer Köyü, Merkez Kaşbaşı Aile Sağlığı merkezini, Bartın Merkez Sağlıklı Yaşam Merkezi ve 112 acil istasyonu, Merkez Aladağ 112 acil istasyonu’nu da yatırım programına alarak inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Milletvekili Tunç, “Bartın’daki dev yatırımlar için tüm Bartınlılar adına başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımıza ve Bakanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!