Amasra’nın katli için düğmeye basıldı

GÜNCEL 10 Ekim 2016 13:09
Videoyu Aç Amasra’nın katli için düğmeye basıldı
A
a

Bartın Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü, Hema Termik Santrali ve Kül Depolama Sahası ile liman projesi için yapılan ve halkın defalarca engel olduğu ÇED başvurusunun onaylandığını duyurdu.

Bartın Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklama;

Hema Termik Santrali ve Kül Depolama Sahası Projesi

 
10.10.2016
 
İlimiz Amasra İlçesi Gömü Köyü ve Tarlaağzı Köyü sınırları içerisinde, Çapak Koyu Mevkiinde HEMA Elektrik Üretim A.Ş. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan “Hema Termik Santrali [kurulu gücü 2x(660 MWe / 669,4 MWm /1466MWt)] ve Kül Depolama Sahası” projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza (Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü) sunulan ÇED Raporu, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. “Hema Termik Santrali [kurulu gücü 2x(660 MWe / 669,4 MWm / 1466 MWt)] ve Kül Depolama Sahası” projesi hakkında ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi kapsamında, Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” Kararı verilmiştir.
Söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i  mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması, yatırımın başlangıç ve inşaat dönemine ilişkin bilgilendirme raporlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de Bakanlığımıza veya Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Hema Limanı (Dolgu Alanı ve Rıhtım) Projesi
 
10.10.2016
 
İlimiz Amasra ilçesi Gömü mevkii’nde, Hattat Enerji ve Maden Tic. A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Hema Limanı (Dolgu Alanı ve Rıhtım)” projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza (Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü) sunulan ÇED Raporu, İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir.
 
“Hema Limanı (Dolgu Alanı ve Rıhtım)” projesi hakkında 25/11/2014 tarihli ve 29186 sayılı ÇED Yönetmeliği’nin Geçici 1. maddesi kapsamında, ÇED Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca “Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu” kararı verilmiştir.
 
Söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 5491 sayılı Kanunla Değişik 2872 sayılı Çevre Kanununa istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer’i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması ve ÇED Yönetmeliğinin 18. maddesi gereğince yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin bilgilendirme formlarının Bakanlığımıza, projede yapılacak Yönetmeliğe tabi değişikliklerin de Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) iletilmesi gerekmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

 
1000
icon
Boykot 11 Ekim 2016 12:17

Etmek vatan severlik oluyor ülkeye yatirimlar üretim ler hainlik mi oluyor hesler e hayir atom enerjiye hayir baraj lara hayir eee size göre elektirik pirizden geliyor ne gerek var santirallere beyler gidin bakin gelismis ülkelerin hepisin de bunlar.var zonguldak da ki santiralden aynisi ni yapacak ahmak bir is adami yok bir Kilo kömürden ne kadar elektirik anerjisi alabilirim hesabini yapiliyor artik günümüzde yollar a tüneller e hava alanlarina karsi olanlar köprülere karsi olanlar kime hizmet ettiklerine bir düsünsünler sayilarimla

5 0 Cevap Yaz
Şenay Kapucu 10 Ekim 2016 15:01

Binlerde yıllık tarihi korumaktan aciz kalanlara yazıklar olsun. Bartın halkı olarak karara onay verenleri yine de içimizde barındırıyorsak çok yazıkk

1 6 Cevap Yaz
Eren Sönmez 10 Ekim 2016 14:59

Memleket kaygısı olmayan gelip geçici adamların altına imza atacakları karar bu kadar olurdu. Kimin cebine hizmet ettikleri belli..

1 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!