Ameliyatı için 20 bin TL gerekiyor

GÜNCEL 9 Ocak 2017 18:44
Videoyu Aç Ameliyatı için 20 bin TL gerekiyor
A
a

Bartın’da 8 yaşındaki Skolyoz hastası (Omurga eğriliği) olan küçük Emrah, ameliyat olup sağlığına kavuşması için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Bartın’ın Kozcağız beldesi Şarköy’de yaşayan ve tekstil firmasında çalışan babası Cengiz Şarlı, kendi imkânları ile ameliyat parasını karşılamaya gücü yetmediğini belirterek hayırsever vatandaşların yardımını beklediğini söyledi.

Okuyup doktor olmak istediğini söyleyen Emrah Şarlı, yaptığı açıklamada, “8 yaşındayım. İyileşmek, top oynamak, koşmak istiyorum ve ameliyat olmak için yardım bekliyorum “dedi.

İMKANIMIZ YOK
Annesi Durkadın Şarlı oğlunun 7 yaşından beri Ankara Hacettepe Hastanesi’nde tedavi gördüğünü belirterek şöyle konuştu; “Her seferinde 6-7 milyar para veriyoruz. Senede iki defa ameliyat oluyor benim çocuğum. Maddi durumumuz olmadığı için çocuğumuzu tedavi ettiremiyoruz. Hastaneden 20 bin lira para isteniyor. Geçtiğimiz 29 Kasım’da Ankara’ya gittiğimizde oğluma film çekildi. Çekilen filmlere bakıldı ve Doktor, bu son ameliyat dedi ve 20 bin lira para istedi. Maddi durumumuz iyi olmadığı için çocuğumuzu ameliyat ettiremiyoruz. Çocuğumuzun ameliyatı için 20 bin liraya ihtiyacımız var. 9 Mayıs’ta ameliyatı var çocuğumun.  Şubat başı parayı ödememiz gerekiyor. Bu para 6-7 milyar değil yüklü bir miktar. 4 tane çocuğum var benim Yetkililere ve hayırsever vaandaşlardan yardım bekliyoruz.”
BEL SKOLYOZ TEŞHİSİ KONULDU
Asgari ücretle çalışan biri oduğunu belirten baba Cengiz Şarlı, “Oğluma bel skolyoz teşhisi konuldu. Fıtık ameliyatı oldu sonra Ankara’ya Hacettepe Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.  Oranın acilinde özel MR çekildi baya yüklü bir miktar ödedik. İlk etapta alçıyla 6 ay boyunca tedavi edildi ve sonra korse takıldı. Sonra ameliyata döndüğü zaman Asgari ücretle çalışıyorum, 4 tane çocuğum var. Tekstil de çalışıyorum. Hem çocuklarım okuyo, hem de Emrah için ameliyat parası koyuyodum. Senede 2 defa ameliyat oluyordu. 2 ay önce ameliyat oldu 6.500 TL ameliyat parası verdik. Cihaz takılacak beline demişler. Felç olmaması için iğnede varmış, benim durumum yok, imkânım yok, ben vatandaşlarımızdan, halkımızdan çocuğumun son ameliyatı için yardım istiyorum” dedi.

Aile için irtibat numarası: 0531 726 5229 (Durkadın Şarlı)
 
Kaynak : Bilal çam- Mustafa Kurt
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!