Antepli Bakvacı Efendi Ramazan’a hazır

GÜNCEL 15 Mayıs 2018 15:54
Videoyu Aç Antepli Bakvacı Efendi Ramazan’a hazır
A
a

Bartın’da açıldığı günden bu yana kaliteden ödün vermeyen Antepli Baklavacı Efendi, fahiş şekilde yükselen fıstık fiyatlarına rağmen Ramazan’da zam yapmayacağını açıkladı.

YOĞUN MESAİ BAŞLADI
Bartın’da Antepli Baklavacı Efendi, Ramazan sofralarının vazgeçilmezi arasında yer alan baklava için yoğun mesai yapıyor. Kaliteli malzeme ile ustalığın harmanlanması ile üretilen baklava, Ramazan ayında da yine sofraların vazgeçilmezi oluyor.
FISTIK FİYATLARI TAVAN YAPTI, ZAM YAPMAYACAĞIZ
Baklava üreticileri Ramazan ayı öncesi yükselen fıstık fiyatlarını sebep göstererek fıstıklı baklava üretmeyeceklerini açıklamasına rağmen Antepli Baklavacı Efendi, Ramazan ayında fiyatlarda değişiklik yapmayacağını belirtti.
Baklavayı yemesinin kolay, yapımının ise zor olduğunu vurgulayan Baklavacı Efendi firmasının sahibi Mehmet Porsuk,  baklavanın her aşamasının ayrı bir sanat olduğunu dile getirdi.
Porsuk, "Baklava diğer tatlılara göre daha zahmetlidir. Ramazan ayında tatlı tüketimi de artıyor ve bundan dolayı vatandaşlarımız baklavaya yoğun bir ilgi gösteriyor. Baklavalar kendi imalatımız ve ilk günden bu yana kaliteden taviz vermiyoruz. Fıstık fiyatlarının artmasına rağmen zam yapmayacağız. Yoğun talebi karşılamaya çalışıyoruz ve bütün iftar sofralarında afiyetle baklava yesinler diye yoğun mesai harcıyoruz " dedi.
Fıstıklı baklavanın kilosunu 50 TL, cevizli baklavayı 38 TL’den satmaya devam edeceklerini belirten Antepli Baklavacı Efendi, bu mübarek ayda fırsatçılar yüzünden vatandaşı mağdur etmemek için ek mesai ile baklava üretmeye devam edeceklerini açıkladı.
Baklavacı Efendi olarak, ürünlerin lezzeti, hafifliği, hijyeni ve en önemlisi gerçek Gaziantep Baklavası olma niteliğinde ısrarcı olduklarını belirten Porsuk, Fıstıklı ve cevizli Baklava, şöbiyet, fıstıklı kuru baklava, havuç dilimi, Antep fıstıklı sarma, cevizli ev baklavası çeşitleri ile hizmet verdiklerini söyledi.
SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ
Antepli Baklavacı Efendi, Bülent Ecevit Bulvarı, Çatmaca ışıklı kavşakta hizmet veriyor. Baklavacı Efendi'ye sipariş vermek için  227 08 27 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler