Araplar Bartın'da dizi çekecek

GÜNCEL 11 Şubat 2016 10:48
Videoyu Aç Araplar Bartın'da dizi çekecek
A
a

Suudi Arabistan Krallığı Cidde şehrinde bulunan Al Sadaf for Sonic and Visual Production LLC unvanlı film yapım şirketi dizi çekimlerini Bartın'da gerçekleştirecek.

Bartın Valiliği, geçtiğimiz yıl 4 – 7 Mayıs tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen “Arab Travel Market 2015” fuarına katılım sağlamış ve İlimizi Arap Dünyasına tanıtmıştır.
 
Bu etkinlikte Suudi Arabistan Krallığı Cidde şehrinde yerleşik Al Sadaf for Sonic and Visual Production LLC unvanlı bir film yapım şirketi ile iletişim kurulmuş ve yapımcı şirket gerçekleştirmeyi planladığı Bayna Laylaten Wa Duha’a adlı dizi filmin çekimlerinde Bartın’a da yer vermiştir.
 
Bu kapsamda adı geçen yapım şirketi 12 – 17 Şubat 2016 tarihleri arasında çekim yapmak üzere İlimize geleceklerdir. Yönetmenliğini Ürdünlü Raed Odeh Salem Alrmeilat’ın, yapımcılığını ise Ryad Ahmad Mohamad’ın üstlendiği drama, Laila adlı küçük çocuklarıyla mutlu bir hayat süren bir çiftin hikayesi. Çift, evlilik yıldönümlerinde çocuklarıyla geldikleri Bartın’a aşık olurlar. Tatildeyken, Laila’nın annesine kanser teşhisi konur ve kısa bir ömrünün kaldığı söylenir. Bunun üzerine kadın kalan ömründe elinden gelenin en iyisini yapmaya ve eşi ile çocuğunun hayatını garanti altına almak için kendi yerini alacak kişiyi bulmaya karar verir. En güvendiği insan olarak kızkardeşinden daha iyisini bulamaz. Nefret dolu ve kıskanç
kız kardeş teklifi kabul eder ve bu değişimin planını yapmaya başlar. Ama kadın iyileşmeye başlar ve kanserden tamamen kurtulur. Artık hayatını tehdit eden hiçbirşey yoktur.
 
Kızkardeşiyle yaptığı anlaşmayı iptal etmek ister fakat şaşırtıcı biçimde reddedilir. Yaşamını ve ailesini geri kazanmak isteyen kadının kızkardeşiyle mücadelesi başlar.
12 Şubat 2016 tarihinde İlimize ulaşacak Çekim Ekibi 13 Şubat Cumartesi günü İlimizin öne çıkan değerlerini keşfedecek ve 14 Şubat Pazar günü Bartın Devlet Hastanesi ve İl Merkezindeki mekanlarda, 15 Şubat Pazartesi Ulus İlçesinde öne çıkan mekanlar ile Ulukaya Şelalesi ve 16 Şubat Salı günü ise Amasra İlçesinde yer alan tarihi ve turistik mekanlarda çekim gerçekleştirecektir.
 
Bartın Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek
çekimlerde AB Dış İlişkiler Bürosu Koordinatörlüğü, İl Özel İdaresi, İl Basın ve Halkla
İlişkiler Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Bartın Devlet Hastanesi Başhekimliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Amasra Kaymakamlığı, Amasra Öğretmenevi ve A.S.O. Müdürlüğü, Ulus Kaymakamlığı, Bartın Belediyesi, Amasra Belediyesi, Ulus Belediyesi, Küre Dağları Milli Parkı Şube Müdürlüğü katkı sağlayacak ve Çekim Ekibi Amasra Öğretmenevi ve Northdoor Otel’de konaklayacaklardır.
 
Etkinlik hakkında konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat DURSUN “ İlimizin Arap
Dünyasına tanıtımı için çok büyük bir fırsat olan bu çalışmanın İlimize fayda sağlamasını umuyor ve çalışmaya katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve işletmelere teşekkür ediyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler