Arıt yolu ulaşıma açıldı

GÜNCEL 22 Nisan 2017 13:49
Videoyu Aç Arıt yolu ulaşıma açıldı
A
a

Meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşıma kapanan Bartın-Arıt yolu trafiğe açıldı.

Bartın Arıt yolu Çöme boğazı olarak bilinen mevkiide dün meydana gelen toprak kayması nedeniyle araç yolu trafiğe kapanmıştı. Kapanan yol nedeniyle ulaşım Gençali-Darıören istikametinden sağlanmıştı. Ekiplerinin hummalı çalışması sonucunda Arıt yolu yeniden ulaşıma açıldı. 

YOL YAPIMI BİTİNCE BARTIN-ARIT 15 DAKİKAYA İNECEK

Yıllardır bitirilemeyen yol hakkında açıklama yapan Milletvekili Yılmaz Tunç, kapanan yolun ulaşıma açıldığını belirterek "Bartın-Arıt yolunda ikmal ihalesi sonrası müteaahit firmaya da yer teslimi yapıldığını ve 60 trilyon lirayı aşan bu önemli yol projesini en kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunun toplam 36 km olduğunu belirten Tunç, "Arıt-Aydınlar arası 7 km tamamlandı, Arıt-Çöme boğazı arasında 5 km tamamlandı. İlk ihaleyi alan Müteaahit firmanın ekonomik zorlukları nedeniyle işin başka firmaya devri ve sonrasında da ikmal ihalesinin ardından ihaleye itiraz süreçleri zaman kaybının yaşanmasına neden oldu, itirazlar sonuçlanıp ihale süreci kesinleşti, Müteahhit firma Sağlamlar İnşaata yer teslimi yapıldı, Bartın-Arıt yolunun kalan kısmı için 60 trilyon ödenek ayırdık, hızlı bir şekilde tamamlayacağız inşaallah, Arıt, Bartın'a 15 dk uzaklıkta olacak" dedi.
Foto:Aydoğan Aslantin

1000
icon
Bitmez yolun yolcusu 22 Nisan 2017 19:23

Nezaman biteceğine dair bir açıklama yok. Bitince Arıt -Bartın arası 15 dakikaya düşecek deniliyor. Yol ne zaman bitecek,ilen varmı ?

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!