Arıt yolundan haber var!

GÜNCEL 1 Temmuz 2016 17:13
Videoyu Aç Arıt yolundan haber var!
A
a

Yıllardır bitirilemeyen Bartın-Arıt yolu ile ilgili AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'tan açıklama geldi.

MİLLETVEKİLİ TUNÇ BARTIN-ARIT YOLU İKMAL İHALESİNİN 8 AĞUSTOS’TA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Arıt yolunun ikmal ihalesinin 8 Ağustos 2016 tarihinde Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirileceğini açıkladı.

Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu yapımının 2007 yılında 4 kilometrelik bölümünün yapımına başlanmasının ardından 2009 yılında yolun tamamı 36 kilometre olarak ihale edildiğini ve ihaleye itiraz sürecinin ardından yeniden çalışmalara başlandığını belirten Milletvekili Tunç, “bu ihale kapsamında Arıt-Aydınlar arasındaki 9 kilometrelik bölüm ile Çöme boğazındaki çalışmaların bir bölümü tamamlandı. 2013 Ağustos ayında bitirilmesi planlanan yol inşaatında müteahhit firmadan kaynaklanan sebeplerle çalışmalar istediğimiz hızda ilerlemedi. Daha sonra da müteahhit firma ekonomik zorluklar nedeniyle işi alt işverene devrederek, çalışmalara devam edildi. Yolun geriye kalan bölümünün tamamlanabilmesi için Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce 8 Ağustos 2016 tarihinde toprak tesviye, sanat yapıları ve üst yapı işleri yapım işi ihale edilecek” dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da her alanda çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve Bartın’ı sürekli geliştirdiklerini belirterek, bu yatırımların başında da ulaştırma yatırımlarının geldiğini söyledi. Bartın-Çakraz-Kurucaşile Yolu, 5 adet tünel, viyadükler ve köprüler, Bartın-Arıt-Aydınlar yolu, Kozcağız-Kumluca yolu, Kumluca-Abdipaşa yolu, Kozcağız-Perşembe yolu, Bartın-Karabük yolu, Amasra Tüneli, Kirazlıköprü Barajı yolu ve tünelleri, Kozcağız-Hasankadı-Yenice yolu, Bartın-Çaycuma-Devrek arası BSK çalışmaları, Bartın-Amasra-Çakraz BSK çalışmaları başta olmak üzere biten ve devam eden çok sayıda karayolu projesi olduğunu söyledi.

Milletvekili Tunç, bu yatırmalardan dolayı Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Ulaştırma Bakanlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

1000
icon
Zek 27 Ağustos 2019 17:08

On yıl önce de ihale diyodunuz, altyapı diyodunuz. Arıt ulus tarafında olsa başkaydı dimi. Yollara döşenen güneş enerjili ikaz işaretlerinin Ulusta aydınlatma direklerinin tepelerine bağlandığını unutmadık (fazla geldi heralde ki)

0 0 Cevap Yaz
orhan 3 Temmuz 2016 01:46

Artık bitsin bu sıkıntı inşallah bu yıl biter.millet vekilimize teşekkürler.

0 1 Cevap Yaz
mustafa 2 Temmuz 2016 21:04

Nezaman bitecek bu yollar

0 0 Cevap Yaz
Sabri Güneş. 2 Temmuz 2016 19:17

Arııtlı hemşerilerim bitince biter bir güne kalmaz orucunuzu tutun namazlarınızı kılın iftarınızı Yapın

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!