Arıt yolunun ikmal ihalesi yaıldı

GÜNCEL 24 Ağustos 2016 11:26
Videoyu Aç Arıt yolunun ikmal ihalesi yaıldı
A
a

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Arıt yolunun ikmal ihalesinin 17 Ağustos 2016 tarihinde Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirildiğini açıkladı.

Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu’nun 2007 yılında 4 kilometrelik bölümünün yapımına başlanmasının ardından 2009 yılında yolun tamamı 36 kilometre olarak ihale edildiğini ve ihaleye itiraz sürecinin ardından yeniden çalışmalara başlandığını belirten Milletvekili Tunç, “bu ihale kapsamında Arıt-Aydınlar arasındaki 9 kilometrelik bölüm ile Çöme boğazındaki çalışmaların bir bölümü tamamlandı. 2013 Ağustos ayında bitirilmesi planlanan yol inşaatında müteahhit firmadan kaynaklanan sebeplerle çalışmalar istediğimiz hızda ilerlemedi. Daha sonra da müteahhit firma ekonomik zorluklar nedeniyle işi alt işverene devrederek, çalışmalara devam edildi. Yolun geriye kalan bölümünün tamamlanabilmesi için Karayolları 15.Bölge Müdürlüğünce 17  Ağustos 2016 tarihinde toprak tesviye, sanat yapıları ve üst yapı işleri yapım işinin ihalesi gerçekleştirildi” dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın-Arıt karayolunun 29 kilometre ve il yolu standardında inşa edileceğini ve yapım süresinin 900 gün olarak öngörüldüğünü ve yolun maliyetinin kamulaştırmalar hariç 70 milyon lira civarında olduğunu söyledi.    

Milletvekili Tunç, Bartın’da her alanda çok büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini ve Bartın’ı sürekli geliştirdiklerini belirterek, bu yatırımların başında da ulaştırma yatırımlarının geldiğini söyledi. Bartın-Çakraz-Kurucaşile Yolu, 5 adet tünel, viyadükler ve köprüler, Bartın-Arıt-Aydınlar yolu, Kozcağız-Kumluca yolu, Kumluca-Abdipaşa yolu, Kozcağız-Perşembe yolu, Bartın-Karabük yolu, Amasra Tüneli, Kirazlıköprü Barajı yolu ve tünelleri, Kozcağız-Hasankadı-Yenice yolu, Bartın-Çaycuma-Devrek arası BSK çalışmaları, Bartın-Amasra-Çakraz BSK çalışmaları başta olmak üzere biten ve devam eden çok sayıda karayolu projesi olduğunu söyledi.

Milletvekili Tunç, bu yatırmalardan dolayı Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve Ulaştırma Bakanlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

1000
icon
Yol mu eziyet mi 29 Ağustos 2016 00:57

Eger Arit bolgesine yol yapimi bitsin ne istersenz bn yaparim size lan kac seneden beri Arit yolu yapilio bitiyo baslandi denildi halen tik yok ve bu yol halen daha bitmez bu haberler hep fasa fiso karayollari gelsn incelesin yapilsn desin halen yapilmio nedn acaba kim alio bu parayi 70 milyon lira ayirdiginiz butce nerde o zaman gelin bakin baslanmismi bitmismi sizden hic bi halt olmaz eziyet rezillik kahpelik yazik sizlere

0 1 Cevap Yaz
Eyvah 24 Ağustos 2016 21:40

Arit en az 3 yil daha insaat haline yol yapiliyormus görümünde millet i sabir tasi yaptiniz

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!