Arızaya Genel bakım kılıfı

GÜNCEL 31 Ağustos 2018 17:14
Videoyu Aç Arızaya Genel bakım kılıfı
A
a

Havalandırma sisteminin arızasını duyurduk, Sağlık İl Müdürlüğünden cevap geldi. Neymiş, genel bakım! Tabi yerseniz!

Bugün sabah saatlerinde gündeme taşıdığımız, “Bartın kadın doğum ve çocuk hastanesinde bulunan ağır yoğun bakım ünitesinde 15 günden uzun zamandır havalandırma sisteminin arızalı olduğu ve yatan hastaların perişan olduğu öğrenildi. Teknik bir arıza nedeniyle parça beklendiği belirtiliyor. Yetkililere seslenmiyoruz!!!! Allah hastaların yardımcısı olsun.” şeklinde duyurumuza Bartın Sağlık İl Müdürlüğünden evlere şenlik bir açıklama geldi.

Dursun Koç İmzalı açıklama şöyle;

“Hastane havalandırma sistemlerinin bakımı ve idamesi, enfeksiyon kontrolü açısından büyük önem taşımaktadır. Hastane içinde oluşturulan her tür özel havalandırma sisteminin bakımı teknik ekip tarafından düzenli olarak yapılmakta, filtreler değiştirilmekte, sıcaklık, nem ve hava akım kontrolleri rutin olarak yapılmaktadır. Rutin bakımlar ile birlikte belirli aralıklarla  genel bakım yapılması gerekmektedir.

Bu nedenle Bartın Devlet Hastanemizin Kadın Doğum Ek Binasında yoğun bakım havalandırma sistemlerinde genel bakım yapılacaktır. Bu süreçte hizmetlerin aksamaması ve halkımızın mağdur olmaması amacıyla 07 Eylül 2018 Cuma gününe kadar yoğun bakım hizmetleri ana binamızda verilmeye devam edecek olup diğer hizmetler aynı şekilde Kadın Doğum Ek Binada verilmeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BU AÇIKLAMANIN ÜZERİNE ŞU SORULARIMIZA YANIT BEKLİYORUZ!

1- Bu arıza, pardon genel bakım ne zamandan beri devam etmektedir? Nasıl bir genel bakım ki, 7 Eylül’e kadar devam edecektir?

2-Bu arıza pardon “genel bakım” bizim duyurumuzdan sonra mı başlamıştır?

3-Genel bakım planlı programlı yapılır ve havalandırma sistemi çalışmaya devam eder. Arıza yoksa havalandırma sistemleri niye çalışmıyor?

4-Böyle bir genel bakım ilk defa mı yapılıyor, yoksa her genel bakımda hastaları tahliye mi ediyorsunuz?

5-Havalandırma sistemi arızalandığından beri kaç hasta hayatını kaybetmiştir ve bu hastaların ölümünde havalandırma sistem arızasının etkisi var mıdır?

6-Genel bakım arızaları önler ve planlı programlı yapılır. Havalandırma sistemlerinde kompresör arızası olduğu ve parça beklenmesi de genel bakıma dahil midir?  

7-Bu genel bakım Türkiye’de ilk defa mı yapılıyor?

Bu genel sorularımızın Sağlık Müdürlüğü tarafından cevaplandırılmasını bekliyoruz.

1000
icon
SAĞLIKÇI 4 Eylül 2018 06:25

Arıza bile olsa bunun yapılmasında ne sakınca var anlayamadım? Önemli olan bunun yapılmasıdır. Yani yapılmasın mı? (Admin notu: Tabi ki yapılsın, ama bunu biz gündeme getirip hastalar öldükten sonra değil. Arızaya genel bakım kılıfı uydurularak değil. Nerde görülmüş genel bakım adı altında 3 haftadır havalandırmanın çalışmadığı., nerde görülmüş ağır yoğun bakımın tahliye edildiği)

0 0 Cevap Yaz
Bartın haketmiyor 3 Eylül 2018 09:02

müdür bu aralar çok meşgul.Çünkü sendikacılık yapıyor. görevi halka hizmeti sunmak çalışanların motivasyonunu artırmak iken görevlerşni kenara bırakıp sendika başkanı sağlık çalışanların yanında oldu diye idarecisi olan şahsı yeni oluşum adı altında aday çıkarttılar. İdareci başkan adayı ve ekibine makamının ya yetkisiyle mesai saatlerinde sendiika çalışması yaptırıyor.bizden olmazsanız sizi şöyle yaparız seni şu makama getiririz tehditleriyle personele zülmedilmesine göz yumdu.müdür bizzat personeli arayarak tehditler etmeye boyun eymeyenlerin yerleri değişmeye başladı. Ama bu kardeşliği birliği inşallah bozamayacaksın. Sağlıktaki sorunlara kulak tıkayarak uydurma rakamlarla yaptığın açıklamalarla bartınhalkını kandıramayaksın.En iyi yaptığınız sağlığı yerlerde sürükleyip kardeşi kardeşe düşman ettiniz.Çalışanlar sizi idareci adayınız ve ekibini unutmatacak ve yaptıklarınızdan utanacaksınız.Yazıklar olsun bakanlığa vekile valiye.Sağır sultan duydu onlar duymadı kış uykusundala

0 2 Cevap Yaz
martı 2 Eylül 2018 00:53

saglık mudurlugunden hic iyi haberler gelmiyor müdürbey sendikacı sectirmeye calışıyor gerisini siz düsünün

0 1 Cevap Yaz
FERİT 1 Eylül 2018 09:42

SİYASET Mİİİİİ.ALLAH BELASINI VERSİN.SİYASETLE İŞ YAPANLARIN.FIRSATCILARIN RANTÇILARIN.

0 0 Cevap Yaz
BİLAL ÇAM 31 Ağustos 2018 20:18

SİYASİLER KENDİ TELAŞLARINDA, ALLAH BUNUN HESABINI SİYASİLERE SORACAK BU KADAR LAUBALİLİK LAŞKALIK OLAMAZ BUNUN BİR SORUMLUSU MUTLAKA OLMALI

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!