Ayakkabı ve Sayacılık Eğitim Merkezinde inceleme

EKONOMİ 11 Ocak 2019 18:34
Videoyu Aç Ayakkabı ve Sayacılık Eğitim Merkezinde inceleme
A
a

Vali Sinan GÜNER Ayakkabıcılık ve Sayacılık Eğitim Merkezinde İncelemelerde Bulundu.

Vali Sinan GÜNER, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası sahipliğinde iştirakçi kurum ve kuruluşların desteği ile hazırlanan Ayakkabıcılık ve Sayacılık Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.
Beraberinde Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü, Bartın Bilim, Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü, BAKKA Bartın koordinatörü, Sayacılar Dernek Başkanı Necati Sandıkcı, Ayakkabı üreticilerinin de hazır bulunduğu incelemede nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için kurulan Saya Eğitim Merkezi ile ilgili olarak kurs öğretmeni tarafından Vali GÜNER’e bilgi verildi.
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali GÜNER; İlimizde nitelikli ara eleman ihtiyacının azaltılarak, istihdam problemini iyileştirmek, genç işsizlere, kadınlara ve engellilere eğitim verilerek sayacı girişimci sayısının arttırılması ile bölge halkına daha fazla ekonomik katkı sağlanması konusunda bu tür eğitim merkezlerinin önemli olduğunu ifade etti.
İnceleme sonunda Vali GÜNER’e kursiyerler tarafından hazırlanan ve içinde biblo ayakkabı, terlik, bot ve anahtarlık bulunan paket takdim edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler