BAHÇELİ: ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ

GÜNCEL 6 Ağustos 2014 02:05
Videoyu Aç BAHÇELİ: ERDOĞAN'DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ
A
a

Çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek için Bartın'a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a yüklendi.

Abdipaşa beldesinde partililer tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Devlet Bahçeli, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Belediye Sosyal Tesislerinde halka hitap eden Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi. "Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olamaz, olmamalıdır. Şimdi seçimlere 5 gün kala Bartın'da herhangi bir görüş kırıklığına kapılmaksızın sözümü tekrarlıyorum. Aday Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz, olamamalıdır. 17-25 Aralık'ı hafife alabilir miyiz? Ayakkabı kutularını görmezden gelebilir miyiz? Şimdi bunları Çankaya'ya mı taşıyacağız? Havalimanları, köprüleri, yolları artık bundan böyle Çankaya'da yapıp, haracı orada alıp, ihaleyi orada mı vereceğiz?" diyen Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı tanımına uygun, niteliklere sahip bir şahsı, ortak aday, çatı aday olarak düşünüp Türk siyasetinde iktidar ve muhalefet dönemlerinde büyük hizmet yapan, siyasi partileri de bu aday etrafında kucaklaşması, bütünleşmesi haliyle bir aday çıkarttığımızda, bu Recep Tayyip Erdoğan'ı 10 Ağustos'ta olmadı 24 Ağustos'ta geldiği gibi gönderebilir miyiz? Şimdi 'öyleyse bu kim olmalı?' dediğinizde ortak akıl ortak bir aday çıkarttık. Kim bu, bir bilim insanı, diplomat, uzun yıllar millet, devlet için hizmette bulunmuş uluslararası tanınırlığı yüksek, kim bu Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Beyefendi" şeklinde konuştu.
Daha sonra Bahçeli, Ulus İlçesi Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can'ı makamında ziyaret eden Bahçeli, Zonguldak'a hareket etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!