Bakan Eroğlu Bartın'a geliyor

GÜNCEL 17 Ağustos 2016 13:20
Videoyu Aç Bakan Eroğlu Bartın'a geliyor
A
a

Milletvekili Tunç Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Cuma Günü Bartın’a Geleceğini Açıkladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun 19 Ağustos Cuma günü Bartın’a geleceğini ve bazı tesislerin temel atma ve bazılarının da açılışlarını gerçekleştireceğini ve 13 Ağustosta meydana gelen sel afeti nedeniyle ilde incelemeler yapacağını ve koordinasyon toplantısı gerçekleştireceğini belirtti.

Milletvekili Tunç, Bartın’da 13 Ağustos günü meydana gelen sel afeti nedeniyle hükümet olarak tüm kurumları ile afetin hasar ve zararını ortadan kaldırmak için seferber olduklarını belirterek, bu kapsamda afet sonrası Sayın Başbakanımız başta olmak üzere ilgili bakanlarımız afet konusunda yakından ilgilendiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Orman ve Su işleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu da, afet anında arayarak, ne gerekiyorsa yapılacağını belirtti ve DSİ ve Orman işletmelerinin tüm araç ve teçhizatı ile seferber etti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Ulaştırma Bakanımız da Karayollarının bölgedeki tüm imkânlarını ilimize aktardı. AFAD’dan sorumlu Başbakan Yardımcımız Sayın Veysi Kaynak’ta hasar ve zararın giderilmesi için gereken ne ise yapılacağını açıkladı.

19 Ağustos Cuma günü Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu havadan helikopterle sel afetine maruz kalan yerleri inceleyecek ardından da Bartın’da Bakanlığına bağlı bazı tesislerin temel atmasını bazılarının da açılışlarını gerçekleştirecek, Bakan Eroğlu, Valilik ve AK Parti il Başkanlığını ziyaret ettikten sonra İl Koordinasyon toplantısına katılacak. 

Bakan Eroğlu’nun programı

19 Ağustos Cuma

11.30-12.30   Bartın valiliğini ziyeret ve basın açıklaması

12.30- 13.00   Ak Parti Bartın il Başkanlığını ziyaret

13.00- 14.00  serbest zaman (Cuma namazı – şadırvan camii)

14.00- 15.30   DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılış merasimi ile ormasn köylülerine kullandırılan  gelir getirici tür ve orköy kredi sertifikaları dağıtım merasimi ( Cumhuriyet Meydanı)

15.30- 17.00  Koordinasyon toplantısı (valilik salonu)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!