Bakan Eroğlu Bartın'a müjdelerle geldi

GÜNCEL 19 Ağustos 2016 14:18
Videoyu Aç Bakan Eroğlu Bartın'a müjdelerle geldi
A
a

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bartın'a 93 milyon lira değerinde müjdeler ile geldiklerini ifade ederek Bartın ile gömül bağımız var dedi.

15 TESİSİN TEMELİNİ ATACAĞIZ
Bartın Valisi Nusret Dirim'i ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ardından gazetecilerle basın toplantısı düzenledi. Bakanlığa bağlı kurumların genel müdürleri ile Bartın'a getirdikleri müjdeleri açıklayan Bakan Eroğlu, 15 tesisin temelini atacaklarını ve 1 tesisin de açılışını yapacaklarını ifade etti.
Bartın'daki sel felaketinin ardından yaraların sarılması için gerekli çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Veysel Eroğlu, "Buradaki yaraların sarılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu gün de 15 tesisin temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Ulus Eldeş Göleti ve Sulaması, Merkez Kutlubey Yazıcılar Köyü ana deresi ıslahı, Merkez Kayacık, Subalığı, 2 nolu, 3 nolu, Balamba ve Hasan dereleri ıslahı, Ulus ilçesi merkezi ulus çayı ve çerçi deresi ıslahı, Merkez Budakdüzü ve Kutlubeydemirci köyleri 1 ve 2 nolu dereleri ıslahı, Ulus Kumluca beldesi Kumluca çayı ve yandereleri ıslahı olmak üzere temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Merkez Gökçekıran köyü büyükdere tesisinin açılışını yapacağız. 14 tane DSİ tarafından temel atma programı olacak. Ağaçlandırma ve ormancılık projeleri tarafından yeni orman yolu, büyük onarım, sanat yapısı, üst yapı ve bakımı, ilk müdahale ekip binası, yangın havuzu toplamda 16 adet tesisin 1 adet gölet, 14 ıslah tesisi, 1 OGM tesisidir. 93 milyon liraya mal olacak" ifadelerine yer verdi.
BARTIN’IN AYRI BİR YERİ VAR
Bartın ile ilgili müjdeleri sıraladıktan sonra master planına ilişkin de bilgiler veren Bakan Veysel Eroğlu, "Bütün dereleri ıslah etmeye karar verdik. Sadece 70 milyonu dere ıslahıdır. Çok hızlı şekilde bunu yapacağız. Özellikle belirteyim. Ben buraya her gelişimde müjde verdim. Burada hakikaten Bartın'ın bizim nezdimizde ayrı bir yeri var. Gönül bağımız var. Bartın deyince biz Orman Su İşleri Bakanlığı olarak buraya ayrı bakıyoruz. Bu bakımdan buraya daha önce geldiğimde 29 müjde vermiştik. 215 milyon lira. Bu sefer de 26 müjde ile geldim. Heybemiz dolu geldik. 417 milyon lira. Peki bunlar toplarsak aşağı yukarı 2 yıl zaptında 55 müjde vermişiz. 632 milyon lira. 26 müjdenin 18 tanesi DSİ'ye ait. Biz burayı bütün dünyaya açmak istiyoruz. Önümüzdeki günlerde büyük bir master planı hazırlayıp bütün tarafları toplayarak ilan edeceğiz. Burası cennetten köşe. Toplam 26 tane müjde var. Bunlardan özellikle DSİ'ye teşekkür ediyoruz" dedi.
Bakan Veysel Eroğlu; Bartın'da turizmle ilgili de atağa geçtiklerini sözlerine ekledi. Bakan Eroğlu, BAKGEP projesine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

 
Kaynak : Mustafa Kurt- Tunahan Karaman
1000
icon
Şeref Aygün 19 Ağustos 2016 16:48

Bartın halkının bir ferdi olarak Devletimize, sayın Bakan ve Vekilimiz Sayın Yılmaz Tunç a saygı ve sevgilerimi sunarım. Devletimiz de Bartın halkının her zaman Devletimizin yanında olduğunu takdir etmiştir.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!