Bankoğlu’nu karalamak isteyen kim?

GÜNCEL 11 Mart 2019 18:17
Videoyu Aç Bankoğlu’nu karalamak isteyen kim?
A
a

Yaptığı konuşma ile tüm tepkileri üzerine çeken Aysu Bankoğlu’ndan ilginç bir açıklama geldi.

Bankoğlu: “Hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır”

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Almanya’dan katıldığı ve canlı olarak yayınlanan bir programda CHP’nin kimin oylarına talip olduğuyla ilgili açıklama yaparken söylediği ve gündeme bomba gibi düşen “Biz Türkiye’de 7 Haziran 2015 seçimleri öncesinde bin 500 TL olsun dediğimiz asgari ücretlilerin, kadrolaşamayan taşeron işçilerin, emeklilikte yaşa takılanların haklarına nasıl sahip çıkıyorsak onlar bunu gördüler. Hem emeklilerin, hem emeklilikte yaşa takılanların hem asgari ücretlilerin, hem taşeronda kadro isteyen işçilerin haklarını kim savundu, Cumhuriyet Halk Partisi savundu. Biz 31 Mart seçimlerine giderken de bu kardeşlerimizin oylarına talibiz. PKK’lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler hiç fark etmez” sözleriyle ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

“Kast etmediğim lafları üzerime yapıştırmaya çalışıyorlar”

Konuyla ilgili açıklama yapmanın zaruri hale geldiğini kaydeden Aysu Bankoğlu, programda kullandığı bazı ifadelerin konuşmanın içinden çekilip alındığını belirterek şunları söyledi:

“Tam da yerel seçimler öncesi enerjimizi güzel, anlamlı işlere harcamamız gerekirken, birilerinin gündemi manipüle etmeye dönük mesnetsiz girişimleri ile vakit kaybetmeyelim. Kast etmediğim açık ve net olan birtakım lafları üzerime yapıştırmaya çalışıyorlar. Bu sadece abesle iştigaldir. Kimsenin vaktini, aklını, emeğini boş şeylere harcatmak istemiyorum. Ama bir açıklama yapmam da zaruri hale gelmiştir.

Bir TV programında yaptığım konuşmada, kullandığım bazı ifadeler konuşmanın içinden çekilip alınarak, hakkımda bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Bu karalama kampanyası, açıkça seçmenleri manipüle etmeye yönelik provokatif bir girişimdir.  Bu nevi saldırılar, seçim kampanyalarında AKP sözcülerinin ve onların yandaşı olan medya organlarının yaygın ve ahlak dışı bir tutumuna dönüşmüştür.

PKK’lı Nitelemesi Bana Ait Değil

TV programında ve fırsat bulduğum her ortamda tüm seçmenlerin, eşit haklara sahip olduğu inancı ile oylarına talip olduğumuzu defaten ifade ettim. Her fırsatta ediyorum, edeceğim de.  Programda ifade ettiğim “PKK’lılar”, “zillet ittifakı” nitelemeleri bana ait nitelemeler değil, AKP sözcülerinin seçim meydanlarında kendilerinden olmayan seçmenleri karalamak, ayrıştırmak, bölmek, yaftalamak üzere geliştirdikleri nitelemelerdir. Ben de onların bu yaftalamalarına kinayeli bir gönderme yaparak; siz ne kadar seçmenleri PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz, dedim.

“Vatana millete yararı olacak konuları tartışalım”

Gündemimizi yapay tartışmalarla bölmek yerine, tüm yurttaşlarımızı kapsayıcı, onların sorunlara çözüm üreten verimli, vatana millete yararı olacak konuları tartışalım.   CHP, milliyetçiliği ve halkçılığı mezhepçiliğe ve soya dayandırmamış, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda teröre ve terör örgütlerine asla taviz vermemiş, kapalı kapılar ardında karanlık pazarlıkların içine hiçbir zaman girmemiştir.  Sizlerin sağ duyusuna güvenim sonsuzdur. Biz bu vatanı, bu bayrağı seven herkese kapısı açık bir parti olmaktan gurur duyuyoruz.”

CHP, milliyetçiliği ve halkçılığı mezhepçiliğe ve soya dayandırmamış, ülkemizin bölünmez bütünlüğü konusunda teröre ve terör örgütlerine asla taviz vermemiş, kapalı kapılar ardında karanlık pazarlıkların içine hiçbir zaman girmemiştir.

Sizlerin sağ duyusuna güvenim sonsuzdur. Biz bu vatanı, bu bayrağı seven herkese kapısı açık bir parti olmaktan gurur duyuyoruz.

1000
icon
hasan 12 Mart 2019 17:25

BAnkoğlu açıklamasında diyor ki ;"PKK’lı, zillet ittifakçı ve sair gibi kavramlarla bölmeye çalışırsanız çalışın; biz onları esnaf, anne, genç, taşeron işçi, yani yurttaşlarımız olarak görüyoruz. Sizin dışlamaya ve bölmeye çalıştığınız seçmenleri biz farklılıkları ile kabul ediyor ve oylarına talip oluyoruz, dedim." Bu seferde PKK lıaları vatandaşla eş tutmuş Allah akıl fikir versin.

1 1 Cevap Yaz
Bekir Kozcağızlı 12 Mart 2019 16:11

CHP’de skandallar bitmiyor şimdi CHP Edremit belediye başkanı adayı Kürdistan demeleri https://www.aydinlik.com.tr/chp-li-adayin-kurdistan-skandali-edremit-i-vurdu-voleybolcu-kizlar-turnuvada-yuhalandi-politika-mart-2019-2

0 2 Cevap Yaz
Hahah 12 Mart 2019 14:11

Sen kendini kandır.

1 3 Cevap Yaz
Amasra 74 12 Mart 2019 13:10

Vicdanın rahat mı Ne demek “Terör örgütü pkklı olsun fark etmez oylarına talibiz “ Allah bildiği gibi yapsın..

1 5 Cevap Yaz
Ali ulus 12 Mart 2019 13:06

Yazıklar olsun.. Her ne olursa olsun Ne demek Terör Örgütü PKK’nın oylarına talipim diyor şimdide geri vites at insan ağzından çıkacak cümleleri dikkat etmeli şehit aileleri asla seni affetmeyecek..

0 6 Cevap Yaz
bartınlı 12 Mart 2019 09:43

bartınlı vatandaşın olarak sana ihtiyacım yok sen hakkı ile vekil olmadın bu günden sonra zahten olamarsın bartınlı ne yapacağını çok iyi bilir

0 5 Cevap Yaz
Gurbetçi 12 Mart 2019 04:30

Yaa He hee tamam sayın milletvekili şöyle iki süslü kelime yaz onu demek istemedim de içinden çekip aldılar yaa bırak Allah aşkına milleti aptal yerine koyma vatandaş gayet iyi her şeyi anlıyor

0 4 Cevap Yaz
12 Mart 2019 02:51

Net Çarpıtılmaya çalışılıyor . Guzel de bir temenni de bulunmuş Bankoglu açıklamasında : “ Vatana millete yararı olacak konular konuşalım “ .

3 0 Cevap Yaz
BARTIN74 12 Mart 2019 01:06

sayın aysu bankoğlu bu saatten sonra sakın bartına gelmeyin gidin oylarını istediğiniz pkk lılarla yaşayın siz bartına layık değilsiniz

0 5 Cevap Yaz
Safety 11 Mart 2019 23:34

Bankoglu hanımefendi! Siz guzide Bartın şehrinden SEÇİLMİŞ, CHP gibi bir partinin milletvekilisiniz. Siz "cumlelerim içinden seçilmiş' diyemezsiniz. Çünkü siz sozlerinizi seçerek söyleyeceksiniz. Nasıl bu seçmen sizi seçip göklere çıkardıysa, yerden yere de vurur. Bu bahsettiğiniz gibi cümleler içerisinden seçmeler, seçip seçip TV lerde yayinlamalar iktidar dahil her siyasi için yapılıyor. Onlar altından kalkamayacak kadar ağır laf etmedikleri için altından kalkabiliyorlar. Ama sayın vekilem siz bu ettiğiniz sözün altından kalkamazsiniz. Bu millet sizin bu soyleminizi de unutur. Lakin umarım bundan sonra siz daha seçici olur, soylememeniz gereken kelimeleri söze getirmesinin

0 6 Cevap Yaz
Bartinli 11 Mart 2019 22:45

Bartindan boyle pkk milletvekili çıkması yazık oy için teröristden oy dinlenmenin tek açıklaması vatan hainligidir

2 3 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!