Bartın - Kurucaşile Yoluna 1,5 Milyar Yatırım

GÜNCEL 18 Temmuz 2017 10:46
Videoyu Aç Bartın - Kurucaşile Yoluna 1,5 Milyar Yatırım
A
a

Bartın - kurucaşile yolu, 13 kilometre gidiş 13 kilometre dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilerek toplam 1 milyar 550 milyon liraya malolacak.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunda dev yatırımlara imza attıklarını belirterek, “60 kilometrelik yol, tamamlandığında 46 kilometreye düşecek, 13 kilometre gidiş 13 kilometre dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacak ve toplam 1 milyar 550 milyon liraya malolacak” dedi.
Bartın-Amasra-Avara-Cumayanı tünelleri tamamlandı
Bartın-Kurucaşile yolunun Avara’ya kadar olan 24 kilometrelik kesimini 1000 metre uzunluğundaki T1 Çakraz tüneli ile bölünmüş yol olarak tamamladıklarını, Amasra bağlantısını da 1100 metre uzunluğundaki Amasra tüneli ile hizmete açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, Avara’dan itibaren 1529 metre uzunluğundaki  T2 Cumayanı tünelinin nihai betonlamasının yapıldığını, 260 metre uzunluğundaki Cumayanı viyadüğünün de yapımının tamamlandığını söyledi.
Dizlermezeci Tüneli inşaatı devam ediyor
2640 metre uzunluğundaki T-3 Dizlermezeci tünelinin de yüzde 30’luk kesiminin tamamlandığını belirten Milletvekili Tunç, önümüzdeki 1 yıl içerisinde Karaman’a kadar olan bölümün ulaşıma açılacağını söyledi. Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunun Karaman’a kadar olan bölümünün Amasra bağlantısı ile birlikte 750 milyon liraya mal olduğunu söyledi.
Karaman-Kurucaşile arası 3 yılda tamamlanacak ve 800 milyona mal olacak
Milletvekili Tunç, Karaman ile Kurucaşile arasındaki kesimin yapım ihalesini de 25 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirdiklerini belirterek 800 milyon liraya ihale edilen Karaman-Kurucaşile arasının da 3 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.
Karaman tüneli 4625 metre, Tekkeönü Tüneli 3200 metre
Karaman ile Tekkeönü’nü birbirine bağlayacak olan ve Hacı Mahmut yokuşunu ortadan kaldıracak olan 4625 metre uzunluğundaki T4 Karaman tünelinin de inşasına başlandığını belirten Milletvekili Tunç, ayrıca Tekkeönü ile Kurucaşile arasında inşa edilecek olan 3200 metre uzunluğundaki T5 Tekkeönü tünelinin  de yapım hazırlıklarına başlanarak, tünel aynasının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.
3,5 kilometrelik Bolu tünelini açamayan Türkiye’den, Kurucaşile yoluna 26 kilometre tünel açan Türkiye’ye
Yapılan yatırımın büyüklüğüne dikkat çeken Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile yolunun tamamlandığında, tüneller ve viyadükler sayesinde 60 kilometreden 46 kilometreye düşeceğini, 13x2 km. gidiş-dönüş toplam 26 kilometre uzunluğunda 5 adet tünel inşa edilmiş olacağını ve proje için 1 milyar 550 milyon lira harcanacağını söyledi. Bartın-Kurucaşile arasına ayrılan bu kaynağa bakıldığında, geçmişte 3,5 kilometrelik Bolu Dağı tünelini açamayan iktidarlar döneminden bu gün sadece Kurucaşile yoluna 26 kilometre tünel inşa eden bir ülke konumuna geldiğimizi sözlerine ekledi. 
Kurucaşile-Cide arası
Milletvekili Tunç, Kurucaşile-Cide arasının da yapım programında olduğunu belirterek, bu kesimin de uygulama projeleri tamamlandığında yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi.
Milletvekili Tunç, Bartın-Kurucaşile yoluna büyük önem vererek, çalışmaların biran önce tamamlanması için gerekli talimatları veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum dedi.  
 

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon
m.akif 11 Temmuz 2019 23:06

İnpiri köyü dere ıslah çalışması başlandı.Yarıya kadar yapıldı. Niçin tamamlanamadan bırakıldı? Anlamış değiliz.Vatandaş olarak bizler de madur olduk.Çünkü tarlalarımıza geçemez olduk.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!