Bartın 15 Temmuz Şehidini Anıyor

GÜNCEL 12 Temmuz 2017 11:48
Videoyu Aç Bartın 15 Temmuz Şehidini Anıyor
A
a

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında, Şehit Mustafa Yaman İçin Anma Töreni Gerçekleştirildi.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Ankara Gölbaşı Özel Harekât Merkezi Askeri Lojmanları Mescidi'nde imam olarak görev yaparken şehit olan Mustafa Yaman'ın ailesini ve kabrini ziyaret etti.

Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Valisi Nusret Dirim ve protokol üyelerinin katılımıyla 15 Temmuz Şehidi olan Kumlucalı İmam Mustafa Yaman’ı ziyaret etti. 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı Özel Harekât Merkezi Askeri Lojmanları Mescidi’nde görev yaptığı sırada darbeci askerlerce şehit edilen İmam Mustafa Yaman, mezarı başında anıldı. Başkan Akın, konuyla ilgili açıklamasında, “Ülkemizin karşı karşıya geldiği bu zorlu sürecin etkilerini hala yaşıyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü kanımızın son damlasına kadar mücadele ederek savunacağımızı bütün dünya bilmelidir. Bağımsızlık mücadelesi için şehit olan, gazi olan vatan evlatlarının gözü asla arkada kalmasın. Bıraktıkları mirasa sahip çıkacağız. Türlü türlü oyunlarla ülkemizi zor durumda bırakmak isteyenlere milletimiz her daim cevap vermeye hazırdır. 15 Temmuz gecesi halkımıza, devletimize yapılan saldırıları hiçbir zaman unutmayacağız. O gece vatanı, bayrağı, milleti için canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.  

Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!