Bartın Belediyesinin 2017 bütçesi 80 milyon

GÜNCEL 10 Kasım 2016 12:13
Videoyu Aç Bartın Belediyesinin 2017 bütçesi 80 milyon
A
a

Bütçede İlk Sıra Fen İşlerinin, İkinci Sıra Su Hizmetlerinin Oldu

Bartın Belediyesi, 2017 gelir ve gider bütçesi belli oldu. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, 2017 gelir ve gider bütçesini 80 milyon TL olarak kabul etti. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonunun 80 milyon TL olarak belirlediği bütçeye ise ret oyu kullandı. Başkan Akın, oy çokluğuyla kabul edilen bütçenin Bartın’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Bartın Belediye Meclisi, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanarak 2017 gelir ve gider bütçesini görüştü. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde Plan ve Bütçe Komisyonun 80 milyon TL olarak hazırladığı bütçe raporu oylandı. Oylamada AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, komisyon raporuna ret oyu kullanırken Başkan Cemal Akın oy çokluğu ile kabul edilen bütçenin Bartın’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.
2017’DE SU YATIRIMLARINA ÖNCELİK TANINACAK
Oylama sonrasında Belediye Meclis Üyelerine açıklamada bulunan Cemal Akın, “80 milyon TL olarak belirlediğimiz gelir ve gider bütçemizin öncelikle Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Eski Belediye Binamızın restorasyonu ve Kent Tarihi Müzesi’nin ihalesini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Nasip olursa orada 1 aya kadar çalışmalara başlayacağız. Aynı zamanda su işlerinde birkaç yatırımımız bulunuyor. Bartın’da bilindiği gibi suyla ilgili bir sıkıntımız yok ama özellikle Çatmaca ve Cumhuriyet Mahallesi bölgelerinde yurtların olduğu kısımda yeni yapılanmayla birlikte su kesitleri küçük gelmeye başladı. Su yüksek yerlere çıkmıyor. Kanun gereği herkesin yaptığı binalara su deposu koyma mecburiyetinde. Ancak su deposu olmayan eski siteler ve evler var. Biz buraların su sıkıntısı yaşamasın diye su kesitlerinin büyütülmesiyle ilgili 2 ihaleye çıkacağız. Yaptığımız bir diğer çalışmada Çayırlar’da keson kuyusu açtığımız yerden günde 14 bin civarında su geliyor. Bunu 20 bin tona çıkarmak için bir tane daha keson kuyu açacağız. Bunun dışında da aman zaman şebeke çalışmaları yapıyoruz. Bartın büyüyor. Büyüdükçe de yeni yapılan yerlere de su şebekeleri yapıyoruz. Yani biz sudan kazandığımız parayı yine bu çalışmalara harcıyoruz” dedi.
2017’DE PARK VE BAHÇELERDE YATIRIM YAPILACAK
Park ve bahçelerde de çalışmalar yapılacağını ifade eden Akın, “Park ve bahçelerde de önümüzdeki yıl çalışma yapacağız. Nasip olursa Gashane’nin ihalesini 15 Aralık’ta gerçekleştireceğiz. Çünkü aynı tarihte Ulaştırma Müdürlüğümüz yeni binasında hizmet vermeye başlayacak. Sanayide 2 bin 700 metrekare kapalı bir alan yaptık. Gashane’nin yanında bulunan binayı da yıkıp Gashane’ye ekleyeceğiz. Bir diğer çalışmada Kaynarca’da jandarma komutanlığının altında 20 bin metrekare yerimiz var. Orayla ilgili projelerimiz bitti. 2017’nin en geç mart ayında oranın da ihalesini yapacağız” şeklinde konuştu
TEMİZLİK İŞLERİNDE DE YENİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK
CHP’li Belediye Meclis Üyesi İlknur Erkan’ın temizlik işlerine fazla bütçe ayrılması gerektiğini ifade etmesi üzerine Cemal Akın, “Temizlik işlerinde 9 milyon TL’lik 16 aylığına bir ihaleye çıktık. 7 milyon 100 bin TL’ye kadar ihale düştü. 36 kişi ihaleye girdi. Bartın Belediyesi olarak bu ihaleden 2 milyon 500 bin TL civarında bir kara geçtik. Bu konuda yeni çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biri de İnkumu olacak. İnkumu’nda yerin altına çöp kutularını koyacağız. Şehir merkezinde de bu konuda pilot bölgeler seçeceğiz” açıklamasında bulundu.  
İŞTE GİDER BÜTÇESİ!
Bartın Belediye Meclisi tarafından kabul edilen 2017 gider bütçesi şu şekilde oluştu:
Özel Kalem Müdürlüğü 2 milyon 256 bin TL,
Bilgi İşlem Hizmetleri 480 bin TL,
Yazı İşleri Müdürlüğü, 478 bin TL,
Hukuk İşleri Müdürlüğü 340 bin TL,
Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 6 milyon 661 bin TL,
Fen İşleri Müdürlüğü 11 milyon 753 bin TL,
Hal Müdürlüğü 171 bin TL,
Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü 1 milyon 789 bin TL,
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2 milyon 126 bin TL,
İtfaiye Müdürlüğü 3 milyon 189 bin TL,
Park ve Bahçeler Müdürlüğü 6 milyon 349 bin TL,
Kültür ve Sosyal İşler Hizmetleri 5 milyon 159 bin TL,
Destek Hizmetleri Müdürlüğü 4 milyon 616 bin TL,
Su Hizmetleri 10 milyon 93 bin TL,
Temizlik İşleri Müdürlüğü 7 milyon 750 bin TL,
Zabıta Müdürlüğü 1 milyon 147 bin TL,
Evlendirme Hizmetleri 203 bin TL,
Liman Hizmetleri 2 milyon 772 bin TL
Terminal Hizmetleri 236 bin TL,
Veteriner İşleri Müdürlüğü 2 milyon 22 bin TL.

 
Kaynak : Bartın Hergün- Nurdan Eroğlu
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!