Bartın Bir Üniversite Şehri Olacak

GÜNCEL 1 Mart 2014 03:45
A
a

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç Bartın Üniversitesinin 1 milyon 200 bin metrekare yüzölçümlü Yazıcılar Kampüs alanında başlayan Merkezi Derslik ve laboratuvar inşaatlarında incelemelerde bulundu.

MİLLETVEKİLİ TUNÇ İNŞAAT ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN KAMPÜS ALANINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 Milletvekili Tunç, Batın Üniversitesine 2014 yılı için 61 Milyon TL, önümüzdeki üç yıl için de toplam 197 Milyon TL ödenek ayrıldığını belirterek; “Bartın Üniversitesinin 1200 dönümlük yeni kampüs alanında çalışmalarımız hızla devam ediyor. Laboratuvar binaları ile sözel derslik binasının inşaatı tamamlandı. Şimdi diğer derslik ve idari binaların inşaat çalışmaları devam ediyor. Kampüs alanı içerisinde 50 dönümlük arsayı da Kredi ve Yurtlar Kurumuna tahsis ettik, buraya 1000 kişilik yükseköğrenim öğrenci yurdu yapılacak.” Dedi.

Milletvekili Tunç Bartın Üniversitesinin şuan 9 bin öğrencisi olduğunu belirterek; “Üniversitemiz hızla büyümeye devam ediyor. Yeni Kampüs alanını tamamlamamızla birlikte öğrenci sayımız 20 bini bulacak. Böylece Bartın bir üniversite şehri olacak ve üniversite ile birlikte Bartın’da büyüyecek ve kalkınmışlık seviyesi artacak. Belediye başkan adayımız Dr. Seyfettin Kalay’da bunu gördüğü için üniversite kampüsü ile şehir merkezi arasına tramway projesi öngördü. 30 Mart yerel seçimlerinden sonra tramway projesinin de gerçekleştirilmesiyle üniversite öğrencilerinin en büyük sorunu olan ucuz ve konforlu ulaşım sorunu da çözülmüş olacak.” Dedi.

Açıklamalarının ardından Kampüs alanındaki inşaat çalışmalarını inceleyerek çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Milletvekili Tunç, şantiye şefinden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler