saat FLAŞ HABER

Bartın Çileği tezgahlarda

GÜNCEL 8 Mayıs 2017 19:28
Videoyu Aç Bartın Çileği tezgahlarda
A
a

Baharın gelmesiyle birlikte tadı ve görüntüsü ile Türkiye’ye ün salan, adına festivaller düzenlenen Bartın Çileğinin satışlarına başlandı.

Çilek tezgahlarda şuanda kilosu 10 TL’den satılıyor.

Tadı ve görüntüsü ile Türkiye’ye ün salan, adına festivaller düzenlenen Bartın çileği, tezgahlardaki yerini almaya başladı. Bartınlı üreticilerin ürettiği çilek şuanda kilosu 10 TL’den tezgahlarda alıcı bekliyor. Özellikle sahil köylerindeki vatandaşların önemli geçim kaynakları arasında olan Bartın çileği, bahar ve yaz ayları boyunca sofralara konuk olacak. 9 aylık sürecin ardından ürünlerini pazarda sergilemeye başlayan Bartınlı çilek üreticileri bu yıl satışların iyi olmasını umuyor.  Üreticiler, “Bartın çileğimizi tezgahlara koyduk. Çileğimiz diğer illerde yetişen çileklere göre daha tatlı ve lezizdir. Bu yüzden çileklerimizi özenle yetiştirip, sofralara sunuyoruz” dedi.

1000
icon
Fazlı 8 Mayıs 2017 20:30

Bartiliyiz ama Bartın çileği yemedim kaç yildir.ayrica ün saldı diyorsunuz Bartın dışında hangi ilde satılıyor kim biliyor kimse hala Bartın i doğuda sananlar var halbuki Karabük u herkes biliyor bu kimin ayibi belediyenin hiç bir tanıtım faaliyetleri yok Bartın spor deseniz içler acısı hali var Karabükspor süper ligde turizm beldesi olmasına rağmen rağbet yok Rusların Antalya değil karşı kıyı olarak inkum Amasra vs gelmesi gerek varsa yoksa bı salatası var onunla ovunuluyor yatırım şart ayrıca çok pahalı öğrenciler sırf pahalı diye tercih listesinin sonuna ekliyor kiralar ve satılık dailerler ateş pahasi sanirsiniz çok gelismisde insanlar konut almak için birbiriyle yarışıyor 35bin ₺ ye mal edilen 1+1 90 bin ₺ el insaf ya inşeAllah düzelir

0 2 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!