Bartın'da 3 boyutlu tomografi hizmete girdi

GÜNCEL 24 Ekim 2016 11:16
Videoyu Aç Bartın'da 3 boyutlu tomografi hizmete girdi
A
a

Bartın devlet Hastanesinde, yeni nesil teknolojiye sahip 16 kesitli, bilgisayarlı tomografi cihazı ilimizin ve çevre illerin de hizmetine sunuldu.

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel sekreterliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
"Yeni tomografi cihazı en çok tomografi isteminin yapıldığı acil servis ve yoğun bakım ünitelerinin bulunduğu hastanemiz zemin katına yerleştirilerek, tüm fiziksel alanları yenilenmiş, hastaların uzun mesafelere taşınma zorunluluğu da önlenmiştir. 
Yeni tomografi cihazı sağladığı 3 boyutlu görüntü ile başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması, akciğer embolisi, damar tıkanıklığı, kanser gibi hastalıkların erken teşhisi gibi birçok konuda geniş olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca 8 kat daha hızlı çekim yapma özelliği ile hastaların tanı ve tedavi süreçleri en kısa sürede yapılmaktadır. Düşük doz radyasyon özelliği ile hastalarımız daha az radyasyona maruz kalmaktadır. 75 cm en geniş gantri açıklığı ile özellikle kapalı alan korkusu olan ve bu nedenle işlem yapılamayan hastalarda çekim işleminin daha başarılı bir şekilde yapılması sağlanmaktadır. 
Hekimlerimizin tedavi ve uygulama alanlarının  genişlemesiyle,  sağlık kurumlarımıza alınan yeni cihazların ileri teknolojiye sahip cihazlar olmasına dikkat edilmektedir. Bu durum hekim uygulama ve tedavilerinde başarı  oranının artmasına,  bir çok hastanın  tedavisinin il dışı sevke gerek duymadan hastanemizde yapılması sağlanmaktadır."
 
 
1000
icon
Mustafa 24 Ekim 2016 14:27

Ama raporlar uzaktan yazılıyor Doktor nerde ???

0 0 Cevap Yaz
Adil Yakışık 24 Ekim 2016 12:03

Bartın'ımıza Hayırl Olsun Emeği Geçen Herkesten Allah Razı Olsun

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!