Bartın’da Ata Sporu Okçuluk Canlanıyor

GÜNCEL 20 Ekim 2016 14:05
Videoyu Aç Bartın’da Ata Sporu Okçuluk Canlanıyor
A
a

Bartın’da ata sporu okçuluğa gönül veren Kemankeşler grubu, merak eden herkesi atış yapmaya davet ettiler.

Herkesi Atış Yapmaya Bekliyoruz
 

Okçuluğun ata sporu ve peygamber sünneti olduğuna dikkat çeken Kemankeşler üyesi Fatih Öztürk, Bartın Olay Medya’ya yaptığı açıklamada, “ Biz kemankeşler grubu olarak atalarımızdan gelen ve unutulan peygamber sünneti okçuluğu Bartın’da yeniden canlandırmaya çalışıyoruz. Valimiz ve gençlik spor il müdürümüzün destekleri ile haftada 2 gün bu salonu bize tahsis ettiler ve atış yapıyoruz. Okçuluğu merak eden ve öğrenmek isteyenleri gençlik merkezimize atış yapmak için bekliyoruz. Biz de atalarımızdan kalan bu mirası devam ettirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda okçuluk peygamber sünneti olduğu için peygemberimizin sünnetini de ifa etmeye çalışıyoruz.
 
Hüseyin Yaman ise okuçulukta bir diğer amaçlarının, ülkemizdeki Milli okçuluk sporumuza katkı sağlamak ve genç nesilleri buraya çekip olimpik okçuluğa sporcu hazıralamak olduğunu belirtti.
 
Geleneksel okçuluk tarihte av olarak çıkmış daha sonra düşmanı vurmaya ve tahrip etmeye yönelik bir savaş sanatı lduğunu belirten Caner Menderes, biz okçuluğu Bartın’da geliştirmeye çalışan bir ekibiz ve elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz dedi.   
 
Kemankeşler grubu, atış yapmak isyenleri haftada 2 gün akşam saatlerinde Ömer Tepesinde bulunan gençlik merkezine davet ederek, ön temel eğitimin ardından atış yapabileceklerini belirttiler.

 
Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon
hasan bayraktar 21 Ekim 2016 17:22

Beyaz Hilal derneğine ve Gençlik spor Müdürümüz Ali Beye teşekkür ediyorum, bizi ata sporumuzla buluşturduğu için

0 0 Cevap Yaz
Okhan Yaylalı 21 Ekim 2016 12:24

Beyaz Hilal Derneğinin ve Yeniden Büyük Anadolu derneğinin güzel bir etkinliği tebrik ediyorum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!