Bartın'da hıdrellez coşku içinde kutlandı

GÜNCEL 7 Mayıs 2017 22:50
Videoyu Aç Bartın'da hıdrellez coşku içinde kutlandı
A
a

Bartın Belediyesi tarafından 7 Mayıs Pazar Günü Yalı Mevkiinde düzenlenen Hıdırellez Şenliği vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Hıdrellez coşku içinde kutlandı

Etkinlik tekne gezisi ile başladı. Başkan Cemal Akın’ın da ailesi ile birlikte katıldığı etkinlikte binlerce insan teknelerle Bartın Irmağı’nda gezme fırsatı buldu. Tekne gezisinin ardından ise Bartın Belediyesi personelleri tarafından vatandaşlara etli pilav ikramında bulunuldu. Yoğun katılım altında devam eden Hıdırellez Şenliği halat çekme yarışı, yumurta yarışı ve çuval yarışı ile devam ederken düzenlenen yarışmalarda 7’den 70’e herkes eğlenceli vakit geçirdi. Etkinlikler  Genç Gönüllüler Topluluğu Enes Yıldız, Tayfun Nalbant Orkestrası ve İlkim Aydın Konserleri ile sona erdi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” Tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğumuz Hıdırellez Şenliği’ni bu senede vatandaşlarımızın yoğun katılımı altında gerçekleştirdik. Her yaş kesimine hitap edecek şekilde hazırlamış olduğumuz şenlikte eğlenceli yarışmalar,  oyun parkları, müzik ve bale gösterisi ile vatandaşlarımıza güzel bir Hıdırellez günü yaşatmak istedik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!