Bartın’da rekor kırıldı

GÜNCEL 13 Nisan 2017 11:11
Videoyu Aç Bartın’da rekor kırıldı
A
a

Gelirler 6 Milyonu, Başvuru Sayısı 5 Bini Aştı

Kamu Hastaneleri Birliklerinin kuruluşundan bugüne Bartın’da 2. Basamak Sağlık Hizmetleri alanında hasta başvuru sayısı ve kesilen Tahakkuk oranında  (gelir)  rekor kırıldı.

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, “kurulumundan bu yana,  birliğimize bağlı sağlık tesislerinde yapılan teknolojik yatırımlar, yeni ünitelerin açılması ve yapılan revizyon çalışmaları sonucu 2017 yılında hem gelir hem de poliklinik rekoru kırıldı. Hastanenin geliri 2012 yılında aylık ortalama 3 milyon 800 bin TL iken bu rakam 2017 yılında yaklaşık 6 milyon TL’ye ulaştı. Hasta başvuru sayısı ise 2012 yılında günlük 2 bin 150 iken 2017 yılında yaklaşık 4 bin bazı günlerde 5 bine ulaşmaktadır.

İl dışı sevk sayımız  % 70'lere varan oranda azalmıştır. Bunun ile birlikte,  çevre illerden hastanelerimize olan talebin giderek artması hasta başvuru sayılarındaki artışın en önemli nedenlerindendir.

Son dönemde özellikle teknoloji anlamında milyon TL’leri bulan önemli yatırımlara imza atılmış olup, özellikle Bartın Devlet Hastanesi ilimizdeki tek yataklı tedavi kurumu olmasından dolayı bu sorumlulukla bir çok yenilik uygulamaya konulmuştur. 2012 yılı itibari ile hastanemizin tüm alanlarında iç tasarım ve konforun artırılması, gerekse daha önce ilimizde olmayan birçok yeni birim kurulması EMG den taş kırma (ESWL), göz lazer cerrahisi (FAKO) dan ERCP ye, obezite polikliniğinden endokrinoloji, nefroloji ve gastroenteroloji polikliniklerine,  yeni yoğun bakım ünitelerinin açılması,  ve tüp geçitten digital röntgene kadar birçok alanda yapılan yeniliklerle hasta başvuru sayısı ve gelirimiz rekor düzeye ulaşmıştır denildi.

1000
icon
hÜSEYİN 20 Mart 2020 22:20

Artar tabi aynı anda muayeneye 5-6 kişi alırsanız artar. Doktor soruyor neyin var diye anlatıyorsun herkes ağzını açmış seni dinliyor. Nerde hasta mahremiyeti.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!