Bartın'da Tüm Merdivenler Boyanıyor

GÜNCEL 9 Eylül 2013 18:52
A
a

Bartın Belediyesi kent merkezinde bulunan tüm merdivenleri gökkuşağı renklerinde boyayarak kente ayrı bir güzellik kazandırdı.

Belediye ekipleri Tosunoğlu Sokak’tan Asma Caddesi’ne bağlanan 100 metre uzunluktaki merdivenleri, Arifler Sokak’ta bulunan Öğretmen evi yokuşuna bağlanan 120 metre uzunluktaki merdivenleri, Cumhuriyet Caddesi’ni Şener Birsöz Sokağa bağlayan 120 metre uzunluktaki merdivenleri ve Asma Caddesi’ni 163.Sokağa bağlayan 80 metre uzunluktaki merdivenleri 7 farklı renge boyayarak renklendirdi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın Kırtepe Mahallesi’nde bulunan sokaklara ulaşım kolaylığı sağlayan tüm merdivenleri çeşitli renklerde boyadıklarını belirterek kente güzellik katmak ve hayatı kolaylaştırmak için ne gerekirse yapmaya devam ettiklerini söyledi.
Akın açıklamasında “Belediye olarak daha güzel daha modern bir Bartın için ve vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmak için ne gerekirse yapmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan biri de merdiven boyama çalışmasıdır. Kırtepe Mahallemizde sokaklarımıza ve kent merkezine ulaşım sağlayan merdivenlerimizi gök kuşağı renklerinde boyayıp kent güzelliğine güzellik kattık. Çevre güzelleştirme çalışmalarımız kent merkezinde ve mahallelerimizde ihtiyaç  duyulan noktalarda devam edecek” dedi.
 
Geçtiğimiz aylarda gezi parkı olaylarıyla halkı bölmeye ve huzursuzluk çıkarmaya çalışan kitlelerin yeni trendi haline gelen merdiven boyama eyleminin Bartın Belediyesi tarafından uyulanması eyleme destek olarak yorumlanıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!