Bartın'ı heyecanlandıran proje

GÜNCEL 21 Şubat 2019 14:26
Videoyu Aç Bartın'ı heyecanlandıran proje
A
a

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 2019-2024 projeleri arasında yer alan “Gökyüzünden Geziyorum-Teleferik” projesinin büyük heyecan yarattığını söyledi.

Bartın turizmine katkı sağlayacak çalışmalar içinde olduklarını belirten Akın, Bartın’da “Kültür Yolu” oluşturabilmek için yıllardır çalışmalar yaptıklarını ve bir güzergâh belirlenerek bu güzergah üzerindeki tarihi ve kültürel değerlerin restorasyon çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Tarihi Kentler Birliği’nin 5 yıldır encümen üyesi olarak görev yaptığını ve birliğin toplantı, seminer vb. etkinlikleri için çok sayıda kentte tarihi ve kültürel yapılar ile yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulduğunu belirten Akın, Bartın’ın tüm değerlerinin hak ettiği noktaya ulaşacağını ve bu yönde Belediyenin her zaman farklı projelerin hazırlanması ve uygulanmasında mutlaka kaynak yaratıp bütçe ayıracağını açıkladı.

Bu bağlamda Bartın Kültür Yolu’nun Ebu Deda Türbesi’nden başlayarak, Şehitlik, Dikilitaş, Kuleyanı Çeşmesi ve Bartın Evleri, Su Terazisi, Şadırvan, Taşhan, Kent Müzesi, Belediye Bahçesi, Şehir Hamamı, Asma Caddesi’nde yapılacak olan Resim ve Sanat Müzesi, Şelale, Turgut Işık Caddesi’nde yapılacak olan Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi, Santral Sokak’ta restore edilecek olan Belediye Sanat Evi (Aya Nikolas Kilisesi) ve Gazhane Kültür Parkı şeklinde ilerleyeceğini, Gazhane Kültür Parkı’ndan ise TOKİ Bölgesi’nde yapılacak Köypark’a Teleferik ile ulaşım sağlanacağını açıklayan Başkan Cemal Akın, projenin halk arasında büyük heyecan yarattığını söyledi.

Bartın Irmağı’nın kent için büyük bir kazanım olduğunu, kentin içinden geçen ırmak kıvrımlarının ve doğal güzelliğin gökyüzünden daha açık görülebileceğini vurgulayan Cemal Akın “Bartın Irmağı’nın yıllar önce gökyüzünden çekilmiş fotoğrafları yaşadığımız kentin ve ırmağımızın değerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Tüm vatandaşlarımızın bu güzelliği görebilmesi için “Gökyüzünden Geziyorum” Projesi hazırladık. Gazhane Kültür Parkı ile Köypark’ı, yaklaşık 1600 mt. mesafeyi teleferik ile bağlayacağız. Bartın’ın turizmine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu projeyi halkımızın her kesimi ile paylaşıyoruz. Bu proje halk arasında büyük heyecan yaratıyor” dedi.

1000
icon
selma kayadelen 28 Şubat 2019 04:46

okadar guzel olurki bartın tek olur saygılar baskanım iyiki varsın

0 0 Cevap Yaz
Yavuz Özkan 22 Şubat 2019 11:20

Heykellere Coşkun Sabah'lara ve bilumum lüzümsuz işlere milyonlar harcanıyor, altyapı ise önemsiz, millet ne yapsın suyu, yolu değil mi? 10 yıldır ne problemmiş çözülemediler bir türlü. Hele trafik... Çarşıda 3 sıra park yapılıyor yan yana, ne belediye ne polis ses çıkarmıyor. Esnaf dükkanın önünü, kaldırımı yolu istediği gibi kapatıyor, arıyorsun zabıtayı işlem yok. İl değil mezra sanki.

0 4 Cevap Yaz
Yavuz Özkan 22 Şubat 2019 11:15

Yolların harabe olduğu bir şehir için havadan gitmek mantıklı tabii. Komedi yahu... Minicik şehirde yolların yarısından fazlası bozuk, imam hatipten hastaneye, üniversiteye giden yollar içler acısı. Her yere yaya geçidi koymuşlar, yol kenarında sürücüleri uyaran tabela yok. Bir sürücü son anda farkediyor ki yaya geçidi var diye. Neyse, 5 yılımız daha boşa geçecek demek... Allah kurtarsın.

0 4 Cevap Yaz
Omer mesut 22 Şubat 2019 01:34

Dün kesintisiz 10 saat sularımız kesikti. 2 dönemdir su sorununu halledemediniz teleferik olsa ne yazar olmasa ne yazar...

0 3 Cevap Yaz
BARTIN74 21 Şubat 2019 21:16

halk ekmek istiyoruz diye bağırıyor başkanda ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin der gibi konuşuyor, tabi tok açın halinden anlamaz.bartın ın iş siz gençlerine iş imkanı sağlayacak projeler üretin ve hayata geçirin. bartınlı genç işsizlere bi hayrınız olsun.

0 3 Cevap Yaz
Yaşar 21 Şubat 2019 20:24

Yüksekten atma civcivler de yesin hava lar da yol yapmalar teleferik yapmalar sen hala bir köprüyü yapamadın

0 4 Cevap Yaz
Ömer 21 Şubat 2019 16:27

Önce bi alt yapı yapsın bartına sonra teleferik . Maliyetli oluyor diye alt yapı diye bişey kalmadı bartında. Eskiden hemen hemen her sokakta her cadde de su ızgaraları mazgallar vardı. Simdi parmakla sayılır durumda. Alt yapı yok. Teleferikmiş. Yersen tabi

1 10 Cevap Yaz
Muhammet 21 Şubat 2019 16:14

Bartın TOKİ konutları tarafından bir köprü olsa daha iyi olacak şehir merkezine çok uzak kalıyor.ordu yeri köprüsü yetersiz genişlemesi gerekiyor şehir içindeki yollar çok dar giriş çıkışlar belli değil

0 7 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 
Satılık Lüks Daireler