Bartın’ı su sıkıntısı mı bekliyor?

GÜNCEL 24 Ekim 2018 14:18
Videoyu Aç Bartın’ı su sıkıntısı mı bekliyor?
A
a

Bartın'ı bekleyen büyük sıkıntı...

Araç tanıtım töreninde şehir merkezini besleyen Ulupınar su hattının kuruduğunu ifade eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şuanda şehir merkezinin Çayır Köyünden gelen suyu kullandığını ve bu suyun evlerde içilebilir nitelikte olduğunu söyledi. Akın, “Bu su sayesinde Bartın’da su sıkıntımız yok” dedi.
“Ulupınar su hattı kurudu”
Törende şehir merkezini besleyen Ulupınar su hattının kuruduğunu da açıklayan Akın, “Suyumuzda sıkıntı yok. Türkiye’de çok büyük su sıkıntısı var. Bartın’da son yılın en büyük su sıkıntısı anlamında Ulupınar’da gelen hattımız kurudu. Şuanda orada su yok. Ama çok çükür Çayır Köyünden gelen suyumuzla, oradaki yer altı nehriyle Bartın su sıkıntısı yaşamadı. Herkesin evinden şuanda içilebilir temiz su akıyor. Bazıları toplantılarda “Evlerde içilebilir su yok” diyor ama garibim bunu bilmiyor ne yapsın? Bazen böyle şeyler söyleyebiliyorlar” dedi.
“Layık olmaya çalışıyoruz”
Bartın halkına güçleri yettiği kadar layık olmaya çalıştıklarını kaydeden Cemal Akın, “Kanalizasyon artık Bartın Irmağına akmıyor. Münferit yerlerde akıyorsa o ayrı. İnkumu da dahil olmak üzere artık mikrop yayılmıyor. Bunları Allah nasip etti, çalışan kardeşlerimizle birlikte ve Bartın halkıyla birlikte yaptık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Biz gücümüz yettiği kadar layık olmaya çalışıyoruz.  Allah bugün ve bundan önce hizmete giren araçlarımızın hepsini kazasız belasız Bartın’a hizmet etmeyi de nasip etsin” şeklinde konuştu.


 
Kaynak : Hergün/Nurdan Eroğlu
1000
icon
hÜSEYİN 20 Mart 2020 22:19

HERKESİN EVİNDEN NASIL İÇİLEBİLİR SU AKIYOR GEL GÖSTER. O ZAMAN İNSANLAR NEDEN TANKERLERİ BEKLİYOR SABAHIN SOĞUĞUNDA.

0 0 Cevap Yaz
Hasan 25 Ekim 2018 08:56

Başkan olmasa hem susuz hem kanalizasyon içinde yaşardık

0 0 Cevap Yaz
Kürşat 25 Ekim 2018 00:19

Ne demek ırmağa kanalizasyon akmıyor. Yıllardan beri aynı yerlerde fazlasıyla akıyor. Ben devamlı görüyorum. Çünkü balığa giden bir vatandaşım. Teker teker fotoğraflandırıp atabilirim neresi gerekiyorsa. Yazın kokudan geçilmiyor mesela en işlek olan yerden yalıdan. Yeşil yalı nın altındaki mesela 15 mt ilerisinde bitane daha var. Buraya dışarıdan insanlar geliyor ayıptır. Bartının çilesi bitmez kardeşim. Ne yolunda hayır var ne de görevlisinde. Milletin aldığı arabalara motorsikletlere yazık. Her yer takır tukur hep aynı yıllardan beri. Tamam ilerleme var da ilk önce önemli olan icraatlar yapılır.

0 0 Cevap Yaz
Ahmet 24 Ekim 2018 18:11

Çok güzel Lâyık oluyorlar. Hat kuruyana kadar nerdeymişler ? Beğendiğim tek noktası ; akraba eş dost sever olması. Hepsine iş verdi taktir ediyorum. Bartınlı olupda üniversite bitirip asgari ücrete 12 saat calısan bir dünya adam var.

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!