Bartın’ın En Önemli Değeri Bakın Ne Çıktı!

GÜNCEL 30 Ekim 2017 12:15
Videoyu Aç Bartın’ın En Önemli Değeri Bakın Ne Çıktı!
A
a

Bartınlı doktora öğrencisinin yaptığı “Bartın Halkı’nda Bartın İmajı ve Algısı” adlı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Bartın’ın En Önemli Değeri Bartın Irmağı
İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Doktora Öğrencisi Ezgi ZENGİN tarafından gerçekleştirilen “Bartın Halkı’nda Bartın İmajı ve Algısı” adlı araştırmada Bartın’ın en önemli marka değeri “Bartın Irmağı” çıktı.
İlimizin algısı ve imajını ortaya koymak amacıyla gerçekleştirilen araştırmada; Bartın’ın marka kent olması için en uygun şekilde konumlandırılması, farklılaşan özelliklerinin ortaya konulması ve Bartın Halkı’nın gözündeki memnuniyet derecesinin ölçülmesi amaçlandı.
396 KİŞİ İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜ
Araştırmacıdan alınan bilgilere göre; saha araştırması Bartın’da yaşayan 396 kişi ile yüz yüze görüşülerek anket formu kullanılarak yürütüldü.
BARTIN HAKKINDA DÜŞÜNCELERİ SORULDU
Anket sorularında yer alan “Bartın kelimesi zihninizde nasıl bir çağrışım yapmaktadır?” sorusuna %38,4 olumlu, %13,4 olumsuz, geriye kalan %48,5 ise kısmen olumlu, kısmen olumsuz ya da katılmıyorum yanıtını verdi.
BARTIN IRMAĞI
Araştırmaya katılan katılımcılar Bartın’ın en önemli değeri olarak Bartın Irmağı’nı gördü.
“Sizce Bartın’ın en önemli değeri nedir?” sorusuna; kent halkının % 29,4’ü Bartın Irmağı, %21,7’si Şadırvan, %19,9’u Tarihi Bartın Evleri, %12,3 Taşhan ve Dervişoğlu Hanı, %9’u Kadınlar Pazarı ve %7,7’si ise Şehir Hamamı yanıtını verdi.
İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Doktora Öğrencisi Ezgi ZENGİN araştırma sonuçlarının Bartın iline faydalı olması dileklerinde bulundu.


 
1000
icon
EDU 1 Kasım 2017 14:10

madem öyle neden yatırım yapılmıyor neden cöp atılıyor balıklar ölüyor pislilker

0 0 Cevap Yaz
mahalle sakini 30 Ekim 2017 12:49

Mademki en önemli değerimiz Bartın Irmağı o zaman o koruyup kollamak hem vatandaşın hem yöneticilerin görevi olmalı. Vatandaş eline her geçen poşeti pet şişeyi ırmağa atmayacak Yöneticiler de bunu engellemek için önlemler alacak. Şu anda kanlı ırmak caddesi kenarlarında yapılan ıslah çalışmasının Kemerköprü den başlayarak Asma ve Gazhane burnuna kadar yapılması gerekir. O bölgelere pislikten girilmiyor. Ayrıca her ne kadar arıtma tesisi yapılmış olsa da bazı bölgelerde ırmağa akıtılan pis sular var. Tabi birde her yaz ırmağın kararmasını önleyecek tedbirlerin de alınması gerekir. Her yıl binlerce balık bu kararmaların sonucu sudaki oksijenin azalması sonucu ölüyor. Yazık.

1 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler