Bartın’nın Altyapısı Yenileniyor Ve Gelişiyor

GÜNCEL 21 Temmuz 2017 12:39
Videoyu Aç Bartın’nın Altyapısı Yenileniyor Ve Gelişiyor
A
a

Belediye Başkanı Cemal Akın alt yapı ve üst yapılarla ilgili bilgiler verdi.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIMDA KOLAYLIK SAĞLANDI
Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ve Bartın Belediyesi İnkumu Özel Halk otobüsleri şehir içi ulaşımda vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ediyor.
Belediye Başkanı Cemal Akın konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Belediye Başkanı olduğu 2009 yılından itibaren, Özel Halk Otobüsü hizmetlerinin kalitesi, yeterliliği ve ulaşım ağının genişletilmesi ile ilgili birçok çalışma yürüttüklerini ve şehir içi ulaşımda vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ettiklerini belirtti.
HALK OTOBÜSLERİNE İLAVE YAPILDI
Belediye Başkanı Akın, hızlı nüfus artışı ile büyüyen Bartın’da artan ihtiyaçlara cevap veren bir belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını ifade etti. Akın,” 18 mahallemiz ile genişleyen hizmet ağındaki tüm çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz 2009 yılından bugüne, genişleyen ulaşım ağımızla, şehir içi ulaşımda, vatandaşlarımıza kolaylık sunmayı hedefledik. Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, 2008 yılında toplamda 26 iken, 2009-2017 yılları arasında yapılan 22 ilave ile 48’e yükseltildi. Özel Halk Otobüslerine yapılan ilave haylar ile vatandaşlarımızın şehir içi ulaşımında büyük kolaylık sağlanmış oldu. 22 halk otobüsü ilavesinin yanı sıra her otobüse engelli rampası, her otobüs ve duraklara kamera kayıt sistemleri yerleştirerek vatandaşlarımızın ulaşımlarında sorunsuz yolculuk yapmalarına olanak sağlamış olduk. 2008 yılında 11 hat üzerinde hizmet veren Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri, göreve geldiğimiz 2009 yılında hat ilavesi yapılarak 18 hat üzerinde 48 adet otobüs ile şehir içi ulaşım anlayışına katkı sağladık. Durak sayımızı da 250’ye yükselttik. Aynı zamanda İnkumu dolmuşları olarak 18 araçla hizmet veren sistemi, uygulamada ve durakta yaptığımız yenileme çalışmaları sonrasında 2009 yılı itibariyle Bartın Belediyesi İnkumu Özel Halk Otobüsleri statüsüne kavuşturduk” dedi. Başkan Akın, şehir içi ulaşım ağında Bartın Belediyesi ve Özel Halk Otobüsleri ile yapılan çalışma sonrasında akıllı kart uygulamasına geçişin başarıyla gerçekleştirildiğini, bu vesileyle hatlar arasında yolculuk yapan tüm vatandaşların yararına olan aktarma uygulamasını da başlattıklarını belirtti.
EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLENİYOR
Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ve Bartın Belediyesi İnkumu Halk Otobüsleri personellerine yönelik eğitim ve kişisel gelişim seminerleri düzenleyerek, hizmet kalitesinin, yeterliliğinin ve vatandaş memnuniyetinin arttırılması için çalıştıklarını belirtti. Başkan Akın, “Özel Halk Otobüsleri personellerine yönelik, Özel Halk Otobüsleri Çalışma Kalitesi, Trafik Kuralları, Yolcu ile Diyalog ve Davranış Kuralları gibi konularında eğitim seminerleri düzenliyoruz. Hizmet içi eğitim ve kişisel gelişim seminerleri periyodik aralıklarla yapılmaya devam ediyor. Amacımız, Bartın Belediyesi olarak çok yönlü hizmetlerimizi vatandaşlarımızın istifadesine ve memnuniyetine sunmaktır” dedi.
 
BAŞKAN DAVETLERE İCABET ETTİ
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, davet edildiği nikâh, sünnet düğünü, nişan ve düğün merasimlerine icabet ederek vatandaşların özel günlerinde de yanlarında olmaya devam ediyor.
Başkan Cemal Akın, son olarak Hatice ve Enver Ersoy çiftinin kızı Seda ile Hatice ve Cemal Ertosun çiftinin oğlu Erhan’ın nikâh töreni ile Kanbur ve Ceylan ailelerinin evlatları Meliha ile Müslüm'ün nişan merasimine katıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın;” Hayata dair ne varsa halkımızla birlikte yaşamaya ve paylaşma devam ediyorum. Yeni yuva kuran çiftlerimizi tebrik ediyor, evlilik yolunda ilk adımlarını atan çifte de ömürleri boyunca mutluluklar diliyorum” dedi.
 
ÇEKTİRME YERLEŞTİRDİ
Gazhane Kültür Parkı'nda sergilenecek olan Bartın Çektirmesinin yapım çalışmaları tamamlandı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,” Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile 2011 yılında bir protokol imzalayarak Bartın Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde atölye kurarak çektirme yapmak üzere çalışmalara başlamıştık.  Uzun süren çalışmaların ardından çektirmemiz tamamlanarak sergilenmek üzere Gazhane Kültür Parkı'na yerleştirildi. Çektirmenin yanı sıra parkımızda Bartın Deniz Tarihi ile ilgili değişik çalışmalarda yer alacak. “ dedi.
“Azimle Çalışmaya Devam Ediyoruz”
Parkta devam eden çalışmalar hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Çalışmalar hızlı ve sorunsuz şekilde ilerliyor. Ekipler duvarların üst kısmında bulunacak olan aydınlatmalar ile ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar. Ayrıca kafeteryanın iç ve dış cephelerinde mantolama ve fayans çalışmaları yapılıyor. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği ve ayrıca ilimizin deniz tarihi hakkında çeşitli bilgiler edinebileceği bir projeyi ilimize kazandırmak için gayretle ve azimle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
 
KÖPRÜ IŞIKLARI BAKIMDAN GEÇTİ
Bartın Belediyesi tarafından Orduyeri Köprüsü ışıklandırmalarında bakım ve onarım çalışması yapıldı.
Belediye Başkanı Cemal Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Periyodik olarak tüm köprülerimizin ışıklandırılmaları bakım ve onarımdan geçiyor. Bu kapsamda da ekipler Orduyeri Köprüsünde ki mevcut ışıklandırmada bakım onarım çalışması gerçekleştirdiler. Bakım onarım çalışmalarımız tüm köprülerimizde gerçekleşecektir. “ dedi.
ÇEŞME TARİHİ GÖRÜNÜM KAZANACAK
Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Karaçay Mahallesi’nde bulunan çeşmede restorasyon çalışmalarına başlandı.
Çalışma hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Cemal Akın, “Karaçay Mahallesi'nde 1986 yılında vatandaşlarımız tarafından yaptırılan çeşme günümüz itibariyle kötü bir görünüm almıştı. Mevcut görüntüyü iyileştirmek amacıyla restorasyon çalışmalarına başlattık. Çeşmeyi kayrak taşlarla yeniden düzenleyerek tarihi bir görünüm kazandırılacağız.  Personelimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi.
 
CADDE GRANÜLLÜ TAŞLARLA GÜZELLEŞİYOR
Altyapı çalışması tamamlanan Kemerköprü Mahallesi Şadırvan Caddesi granüllü antik parke taşlarla yeniden düzenleniyor.
Çalışma hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Cemal Akın;” Kemerköprü Mahallesi Şadırvan Caddesi’nde doğalgaz ve tüm altyapı çalışmaları tamamlanan tüm noktalar granüllü antik parke taşlarla sil baştan düzenleniyor. Altyapı çalışmaları devam eden noktalarda ise ekiplerimiz söküm çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte caddeyi eskisinden çok daha güzel ve çok daha kullanışlı hale getireceğiz.  Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için çalışmalar çok hızlı ve titizlik içerisinde devam ediyor. “ dedi.
 
DOĞALGAZIN İZLERİ SİLİNİYOR
Bartın Belediyesi’ne bağlı ekipler doğal gaz altyapı çalışmaları tamamlanan Okulak Mahallesine bağlı Irmak Sokak yollarını da antik parke taşlarla düzenleyerek sorunsuz hale getirmek üzere çalışmalara başladı.
Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında, alt yapı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın oluşturmak için ne gerekirse yaptıklarını ve bu çerçevede Okulak Mahallesine bağlı Irmak sokak yolunu da en güzel şekilde düzenlediklerini söyledi.
Akın,” Mahallelerimizde doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören tüm yolları uzun ömürlü olacak şekilde yeniden düzenledik. Ana hatların tamamını sıcak asfalt ve desenli beton parke taşlarla düzenledik. Ara yol ve çıkmaz sokaklara da yolun yapısına göre malzemeler kullanarak yeniden düzenledik. Şu an ekiplerimiz Okulak Mahallesine bağlı Irmak Sokak yollarını antik parke taşlarla düzenlemek üzere çalışmalara başladılar. Belediye olarak mahallelerimizin üst yapılarında hasarlı nokta bırakmamak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz“ dedi.
 
DOĞALGAZ’DA SIRA RÜŞTÜYELER SOKAK’TA
 
Doğalgaz altyapı çalışmaları Kırtepe Mahallesi Rüştüyeler Sokak’ta devam ediyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın,”  Şehir Merkezimizin büyük bölümünde doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Kalan bölgelerimizde de ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Belirlenen bölgelerde de doğalgaz hattının tamamlanmasıyla Bartın’ımız doğalgaza kavuşmuş olacak. Bu çalışmalar esnasında yollarda meydana gelen hasarlar da belediyemize bağlı ekipler tarafından hızla onarılıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Alt yapı ve üst yapısıyla sorunsuz bir Bartın olması için var gücümüzle çalışıyoruz. ” dedi.

Kaynak : Bartın Olay Medya
1000
icon
Gorunen 23 Temmuz 2017 07:51

Keske gorsellerle ugrasacagina alt yapiyi yenileseydinde daha yapilip trafige acilmadan bozulan yollar olmasa. Veya kisa sureli yol yenilemede birilerinin isinemi geliyo.

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 21 Temmuz 2017 21:36

Başkanım yüreğinize sağlık ufak bir detay sizler şöförleri eğitirken onlar arka kapıdan kaçmışlar çünkü. Yol ortasında yolcu indirme bindirme kulakta telefonla konuşma trafik kuralı hiç yok heralde onlara trafik kuralı olmadığı gibi ceza ve denetim de yok. birde şunu affınıza sığınarak söylim şoförlere direksiyonun altında sol tarafta bir kolun olduğu bu kolun görevinin ise dönerken sinyal lambalarını çalıştırdığını belirten bir kısa film vede onların sürekli görebileceği bir yere çıkartma yaptırmanızı rica ediyorum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!