Bartınlı Gençler Robot Tasarladı

GÜNCEL 3 Eylül 2015 15:14
Videoyu Aç Bartınlı Gençler Robot Tasarladı
A
a

Bartın Gençlik Merkezi bünyesinde açılan robot tasarım kursuna katılan gençler birbirinden ilginç çalışmalara imza attılar.

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Bartın Gençlik Merkezinde açılan kursta yaşları 9-16 olan genç mucitler, Fizik Öğretmeni Yücel Yüzlü eşliğinde robot tasarladılar.
Bartın’da bir ilk olan Robot Tasarım Kursu, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Fizik Öğretmeni Yücel Yüzlü tarafından 3 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.  Robot tasarım kursuna katılan öğrenciler,  açık kaynak kodları kullanarak çizgi izleyen robot, engelden kaçan robot,  cep telefonu ile kontrol edilen araba, yağmur habercisi, led Show,  nem habercisi,  hırsız alarmı, park sensoru gibi birçok robot tasarladılar. Öğrenciler kurs bitiminde yaptıkları robotları çalıştırarak büyük bir mutluluk yaşadılar.
 Kurslar devem edecek
 Bartın Gençlik Merkezi Müdürü Atilla Duman, “Bartın’da bir ilk olarak açtığımız Robot tasarım kursu sayesinde öğrencilerimizin bilimsel düşünebilme, üretim ve tasarım becerileri daha üst seviyelere çıkıyor. Öğrencilerden gelen talep üzerine yıl içinde de devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bilim ve Teknolojiye meraklı, becerikli gençlerimizin açılacak olan Robot Tasarım kursuna katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
Bilim ve Teknolojiye ilgili gençlere sunulan bu alternatif etkinlik çok sayıda öğrenciyi Gençlik Merkezine çekmeyi başardı.  
 


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!