Başka Bartın, Başka Amasra yok

GÜNCEL 10 Temmuz 2017 19:38
Videoyu Aç Başka Bartın, Başka Amasra yok
A
a

İş işten geçmeden, yarın eyvah demek istemiyorsanız geleceğimiz için bu sese kulak verin…

AÇILAN DAVA İÇİN KEŞİF YAPILACAK
Fatih Sultan Mehmet’in emaneti, cennet Amasra’ya termik santral yapılmak istendiğini dünya alem duydu artık.  Bartın-Amasra halkının mücadelesi ve tepkisinden çekinerek yıllarca termik santral izni veremeyen eller, milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminden sonraki belirsizlik ortamından yararlanarak Ekim 2016’da termik santral ÇED raporunu onaylayarak “Amasra’nın Ölüm Fermanını” imzalamışlardı.
Bartın-Amasra halkı olarak bizler, bu oldubittiye sessiz kalmamış, Türkiye’de rekor sayıda, 2019 davacıyla bu kararın iptal edilmesi için dava açmıştık.
Ne aklın ve bilimin evet dediği, ne de halkın onay verdiği Amasra’da termik santral yapma girişimine karşı son şansımız mahkemenin bu kararı iptal etmesi. Mahkeme termik santralin yapılacağı Tarlaağzı ve Gömü köylerinde bilirkişi incelemesi kararı aldı. 14 Temmuz Cuma günü mahkeme heyeti ve bilirkişiler bu köylere keşif için gelecekler. Bartın’ın-Amasra’nın bu davaya karşı olduğunu göstermek ve davamızı savunmak için, tüm davacıları 14 Temmuz Cuma Günü Tarlaağzı’nda yapılacak Mahkeme bilirkişi incelemesine davet ediyoruz. Bu dava sadece 2019 kişinin davası değil, tüm Bartın-Amasra halkının davasıdır. Tüm halkımızı yapılacak mahkeme keşfinde hazır bulunmaya çağırıyoruz. “Gelin, hep birlikte davamıza sahip çıkalım.”
Not: Tarlaağzı köyüne ulaşım için 14 Temmuz günü saat 10.00’da İnkumu, Bartın ve Amasra’dan araçlar kaldırılacaktır.

 
1000
icon
Bilinmeyen Kişi 12 Temmuz 2017 14:27

haktır Amasralılara arsalarını değerinin fazlasına Amasrayı satan AMASRALILARDIR Adamım oğlu orada çalısıyor kendisi mitinglerde sen git arsanı sat sonra ben karşıyım de sen benim arabama binmeme karşı çıkamazsın..... şimdi arsa firmanın gerekli izni almış satarken düşünseydin he banane kurulmuş kurulmamış bana bi faydası yok zararıda yok ama sen arsanı satıp ta buraya santral yapamazsın diyemezsin

0 0 Cevap Yaz
Hasan 11 Temmuz 2017 12:35

lazım amasralılar bizi düşünüyormu araç park 6lira 1 tava balık 75lira biraz da onlar düsünsün

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!