Başkan sabaha kadar çalışmaları takip etti

SİYASET 8 Aralık 2014 18:12
Videoyu Aç Başkan sabaha kadar çalışmaları takip etti
A
a

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, kentte 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde hizmetlerini sürdüren İtfaiye, Temizlik Fen, Su ve Ulaşım Hizmetleri ekiplerini, belediye garajını ve gece vaktinden sabaha dek kent genelinde yürütülen tüm çalışmaları yakından takip ederek yerinde incelemelerde bulundu.

SABAHA KADAR SÜREN TEMİZLİK FAALİYETLERİNİ İNCELEDİ
AKIN “GÜZEL VE SAĞLIKLI BİR KENT İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
Belediye hizmetlerinin bir an bile aksamadan verilmesi ve halkın bu hizmetlerden en etkili şekilde istifade edebilmesi için düzenli olarak gece çalışmalarını da yerinde inceleyen Başkan Akın ilk olarak kent merkezinde Temizlik hizmetleri Müdürlüğü’nce akşam vakitlerinden sabaha kadar yürütülen yol süpürme, yıkama, çöp ve kül kaldırma çalışmalarını yakından takip etti.
Gece çalışan Temizlik personellerine de gündüz görevli personellere olduğu gibi selam verip hatırlarını sorarak yaklaşan Başkan Akın personellere eksikliklerin giderilip her zaman titizlikle çalışılması doğrultusunda talimatlar vererek kolaylıklar diledi.
Akın açıklamasında, “Bartın Belediyesi olarak daha güzel huzurlu bir kent ve sağlıklı bir çevre için 24 saat aralıksız şekilde çalışıyoruz. Bunun için her gün halkın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmaları her zaman yakından takip ediyor halkımıza en etkili şekilde hizmet götürmek için ne gerekirse yapıyoruz. Bu bağlamda Pazaryeri çevresi ve halk pazarı kurulan noktalarda ve buralarda olduğu gibi halkımız tarafından yoğun şekilde kullanılan ve düzenli olarak her gece temizlenmesine ihtiyaç duyulan tüm bölgelerimizdeki çalışmaları yakından takip ediyoruz. Tüm ekiplerimizle halkımıza en güzel şekilde hizmet vermek için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.
 
BELEDİYE GARAJINDA EKİPLERİ İHTİYAÇ DUYULAN NOKTALARA SEVK ETTİ
AKIN “HALKIMIZA HİZMET İÇİN GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIYORUZ”
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın birimlerce, gece sabaha kadar gerçekleşen belediye çalışma ve hizmetlerini incelemeye Ulaşım, Fen İşleri ve Su İşleri ekipleriyle devam etti.
Ekipleri belediye garajında ziyaret ederek çalışmaları vatandaşlarla doğrudan iletişim kurulan koordinasyon merkezinde takip eden Başkan Akın garajı arayan vatandaşlarla bizzat iletişime geçerek ekipleri taleplerin hızla yerine getirilmesi doğrultusunda talimatlar vererek ihtiyaç duyulan noktalara sevk etti.
Akın açıklamasında, “24 saat hiç kapatmadığım telefonumu, vekillerimi ve yardımcılarımı veya belediye garajımızı, haftanın 7 günü 24 saat her hangi bir vakitte arayan her vatandaşımıza ihtiyaç duyduğu cenaze nakil hizmetiyse sadece kent ve çevresi değil yurdun her köşesine araç göndererek, su arızası gibi bir alt yapı sorununun onarılmasıysa anında müdahale ederek yardımcı oluyoruz. Bunun yanında öğrencilere mesai saatleri dışında ve hafta sonları da eşya taşıma konusunda yardımcı olurken yol gereksinimleri ve bun benzer yardımcı olabileceğimiz tüm sıkıntılara da hafta sonu hafta içi ayrımı yapmadan müdahale ediyor vatandaşlarımızın mağdur olmasına asla izin vermiyoruz” dedi.
 
ARITMA TESİSİ VE SU DEPOSUNDA İNCELEME
Kentin su ihtiyacının 24 saat kesintisiz şekilde karşılanması için arıtma tesisleri ve su depolarını da sık sık ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın tesis ve depolara bir ziyarette gece vaktinde gerçekleştirerek çalışmaları yakından takip etti.
Tesis ve depolarda incelemelerde bulunarak suyun berraklığıyla bu konuda her gün çeşitli saat dilimlerinde periyodik olarak yapılan testleri kontrol eden Akın, 24 saat esasıyla çalışan teknik personellerden de konuyla ilgili bilgiler aldı.
Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada Ulupınar’dan 33 km mesafeden gelen suyun depolanıp çeşitli arıtma işlemlerinden geçirildikten sonra şehir şebekesi üzerinden mahallelere, İnkumu tatil beldesine ve mücavir alan sınırlarına dahil bazı köylere 24 saat kesintisiz şekilde verildiğini belirterek vatandaşın su sıkıntısı çekmemesi için gece gündüz hiç ara vermeden çalıştıklarını söyledi.

AKIN İTFAİYE EKİPLERİNİ GECE MESAİSİNDE ZİYARET ETTİ
“BELEDİYE İTFAİYESİ 7 GÜN 24 SAAT HER AN GÖREVE HAZIR”
Belediye Başkanı Cemal Akın her gün 24 saat esasıyla çalışarak halkın can ve mal güvenliği için hizmet veren Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Gecenin sabaha yakın vakitlerinde gerçekleşen ziyarette ekiplerin olaylara anında müdahale konusundaki hazırlıklarını yerinde inceleyerek personellerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Akın yaptığı açıklamada belediye olarak yangınlar olmasın kazalar yaşanmasın istediklerini fakat olası olay ve afetlere karşı da her zaman tedbirli olarak son teknoloji araç ve ekipmanlarla donatılan itfaiye ekipleriyle günün 24 saati her an göreve hazır olduklarını söyledi.
Akın açıklamasında, “Belediye olarak yangınlar kazalar olmasın istiyoruz ama hiçbir zaman tedbiri de elden bırakmıyoruz. 110 nolu irtibat telefonumuz arandığı an hemen olay yerine son teknoloji ürünü araç ve ekipmanlarımızla donattığımız ekiplerimizi sevk ediyor can ve mal güvenliğini sağlamak için ne gerekirse yapıyoruz” dedi.

GECE MESAİSİNDE TAKSİ ŞOFÖRLERİNE ZİYARET
Gece sabaha kadar çalışmaları takip ederken aynı vakitte mesleğini ifa eden taksi çalışanlarını da ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın Kemer Taksi Durağı’nı ziyaret ederek şoförlerin belediye çalışmalarıyla ilgili talep ve önerilerini dinledi.
Akın ziyaretle ilgili açıklamasında, geceleri çalışmaları takip ederken aynı vakitlerde işleri başında olan vatandaşları da ziyaret ederek kendilerine sıkıntıların giderilmesi ve belediye imkânları çerçevesindeki gereksinimlerin karşılanması noktasında yardımcı olabilmek için talep ve önerilerini dinlediğini söyledi.

1000
icon
İsmet 15 Aralık 2014 18:56

Başkan 2.3 alıpta yatanlara bak.yazıkki ne yazık...bartının pisliğini onlar temizliyor.

0 0 Cevap Yaz
osman 15 Aralık 2014 01:37

adam yatarak 2.3 milyar alıyor gariban çöpçü 800 alır oda burnundan gelir

0 0 Cevap Yaz
67 15 Aralık 2014 01:34

katılıyorum aynen doğru

0 0 Cevap Yaz
Bartın 14 Aralık 2014 22:57

Sayın başkan o arkadaşlar sokak süpürerek ekmeğini çıkartıyorlar.ah başkan belediyede yatarak para alanları bir kontrol etsen.bak ne ler göreceksin.o işciler o elbiseyi giydiklerinde zaten maaşlarının yarısı hak ediyorlar.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!