Başkan yine gece mesaisi yaptı

YEREL 17 Aralık 2014 22:01
Videoyu Aç Başkan yine gece mesaisi yaptı
A
a

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın halkın belediye hizmetlerinden 24 saat aralıksız ve sorunsuz şekilde faydalanabilmesi için gerçekleştirdiği sabaha kadar süren gece mesailerine devam ediyor.

SABAHA KADAR ÇALIŞMALARI TAKİP ETTİ 

TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA YAKIN TAKİP

Akın 13 Aralık Cumartesi’yi Pazara bağlayan gece 24:00’dan itibaren başladığı gece mesaisi kapsamında ilk olarak mahallelerde gerçekleştirilen çöp ve kül kaldırma çalışmalarını yerinde inceledi.
Ekip çavuşlarıyla birlikte sokak sokak gezerek incelemelerde bulunan Başkan Akın ekiplere çöp ve kül kovalarının daha sık aralıklarla titizlikle temizlenmesi ve tamamen boşaltılması doğrultusunda talimatlar verdi.

İTFAİYE GARAJINI DENETLEDİ

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın halkın can ve mal güvenliği için 24 saat esasıyla çalışan İtfaiye ekiplerini ve ekipmanları gecenin sabaha yakın vakitlerinde denetledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın yangın ve kazaların yaşanmasını hiçbir zaman arzu etmediklerini fakat olası olaylara anında müdahale edip can ve mal güvenliğini korumak ve oluşabilecek zayiatları en az seviyeye indirmek için son teknoloji ürünü araç ve teçhizatlarla donatılmış ekiplerle 7 gün 24 saat hiç ara vermeden görev yaptıklarını söyledi.

MEZBAHANE VE SOĞUK HAVA DEPOLARINI KONTROL ETTİ

Belediye Başkanı Cemal Akın gecenin ilerleyen vakitlerinde Gürgenpınarı Köyü girişinde bulunan Belediye Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Mezbahane ve soğuk hava depolarını da ziyaret ederek kontrollerde bulundu.
Akın kontroller esnasında hazır bulunan personellerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Başkan yaptığı açıklamada Veterinerlik hizmetleri kapsamında bölgede örnek teşkil eden bir sahipsiz hayvan barınağına sahip olduklarını belirterek bunun yanında mevcut mezbahane ve su depolarının modernizasyonu konusunda da önemli yatırımlar yaparak bu hizmetlerinde en güzel şekilde verilmesi için ne gerekirse yaptıklarını söyledi.

GECE MESAİSİNDE ÇADIR SOHBETİ

Belediye Başkanı Cemal Akın akşam ve gece vardiyasında görevli ekiplerin çalışmalarını incelemeden önce Yalı Sevgi Parkı’nda bulunan Oba Çadırı’nı da ziyaret etti.
Başkan ziyarette işletmeci ve vatandaşlarla sohbet ederek fikir alışverişlerinde bulundu.

BAŞKAN’DAN ŞELALE’YE GÜVENLİK VE TEMİZLİK DENETİMİ

Belediye Başkanı Cemal Akın belediye tarafından Asma köprü karşısındaki Gavurtaşı mevkiindeki alana yapılan Şelale ve çevresinde incelemelerde bulundu.
Akın yaptığı açıklamada bu mevkiinin daha önce hoş olmayan olayların yaşandığı atıl ve karanlık bir nokta olduğunu söyledi.
 Bu atıl alanı hayata geçirdikleri proje çerçevesinde güzel ve ferah bir şelale haline getirdiklerini önemle vurgulayan Belediye Başkanı Cemal Akın şelalenin 24 saat vardiyalı olarak görevlendirdikleri güvenlik personelleriyle ve düzenli olarak yapılan temizlik çalışmalarıyla çok daha güvenli ve temiz bir yer olarak halkın hizmetinde olduğunu ifade etti.

PARK VE BAHÇELER ŞANTİYESİ VE SERADA İNCELEME

Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı gece mesaisi kapsamında Kemerköprü Mahallesi’ne bağlı Arka Sokak’ta bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesi ve serasında incelemelerde bulundu.
Akın her gün aralıksız şekilde hizmet verdiğini belirttiği Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait şantiye ve bir birinden güzel mevsim çiçeklerinin yetiştirildiğini ifade ettiği sera ile de kente daha güzel bir çevre ve estetik bir görünüm kazandırmak için çalıştıklarını söyledi.

BELEDİYE GARAJI’NDA İNCELEME

Hafta içi gün içindeki mesailer dışında yürütülen çalışmaların da sorunsuz şekilde gerçekleşmesi amacıyla sıklıkla gerçekleştirdiği akşam ve gece incelemelerine Belediye Garajında devam eden Belediye Başkanı Cemal Akın garajdaki araçları çalışmaları kontrol ederek personellerden bilgi aldı.
Akın konuyla ilgili açıklamasında Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü garajında vardiyalı olarak görevli ekiplerle vatandaşların mağdur olmasını önlemek ve ihtiyaçları karşılamak amacıyla 24 saat boyunca alt yapı arızalarına anında müdahale edip yurdun her köşesine cenaze nakil hizmetleri verdiklerini söyledi.

AKIN ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ’NDE

Belediye Başkanı Cemal Akın gece mesaisi kapsamında gerçekleştirdiği incelemelerine sabaha yakın vakitlerde uğradığı Şehirlerarası Otobüs Terminali ile devam etti.
Terminalde temizlik görevlilerinin çalışmalarını inceleyip otobüs firmalarını ziyaret eden Akın, şehirlerarası ulaşım hizmetlerinin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için belediyeyi ilgilendiren her konuda gerekeni yapmaya devam ettiklerini söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!