BELEDİYE GÜREŞ TAKIMI BAŞARIYA DOYMUYOR

YEREL 6 Eylül 2014 13:05
Videoyu Aç BELEDİYE GÜREŞ TAKIMI BAŞARIYA DOYMUYOR
A
a

Bartın Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı sporcuları Zonguldak’ta düzenlenen Karakucak Güreş müsabakalarından da başarılı sonuçlarla döndü.

Zonguldak Güreş İhtisas Kulübü tarafından Elvanpazarcık Beldesi Hayat Mahallesi’ndeki güreş alanında organize edilen müsabakalarda Bartın, Karabük, Kastamonu, Ankara ve Sivas gibi illerden toplam 98 sporcu katıldı.

Bartın Belediyesi Güreş Takımı müsabakalara Antrenör Ünal Özkan ve Yardımcısı Erkan Yetim nezaretinde 29 sporcuyla katıldı.

Her kategoride mücadele eden ekip, Tozkoparan ve Minik 2’de iki birincilik, Büyük Orta’da bir ikincilik, Büyük Orta, Küçük Orta, Deste, Tozkoparan ve Minik 2’de 5 üçüncülük elde ederek güçlü rakiplerin olduğu bir turnuvadan daha büyük bir başarıyla ayrıldı.

Buna göre Emre Kural Tozkoparan’da, İbrahim Soyal Minik 2’de birinci olurken, Kamil Ayaz Büyük Orta’da ikincilik elde etti.

Ayrıca Yavuz Soysal Büyük Orta’da,  Turgay Yalap Küçük Orta’da, Mutlu Demirbaş Deste’de, Ünal Yanbalak Tozkoparan’da, Tolgahan Taşçı ise Minik 2’de üçüncülük elde eden sporcular oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Cemal Akın, ata sporumuz güreşi yaşatmak ve ilimizi bu özelliğiyle de ön plana çıkarmak için kurdukları güreş takımını bir turnuvada daha azim ve özveriyle başarıya taşıyan antrenör ve sporcuları bir bir tebrik ettiğini ifade etti.

Akın açıklamasında, “Ata sporumuz güreşi yaşatmak için kurduğumuz güreş takımımız aldığı başarılı sonuçlarla ilimizi en güzel şekilde temsil etmeye devam ediyor. Zonguldak’taki turnuvada gösterdikleri başarı dolayısıyla antrenör ve sporcularımızın her birini ayrı ayrı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!