saat FLAŞ HABER

Bin 200 işletme denetlendi

GÜNCEL 12 Haziran 2017 10:52
Videoyu Aç Bin 200 işletme denetlendi
A
a

Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmeleri için sürdürdüğü gıda denetimlerini Ramazan ayında da devem etti.

Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, Ramazan ayının başlangıcından itibaren tüketicilerin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilmeleri için İl ve İlçe Gıda Tarım Müdürlüklerindeki gıda kontrol görevlileri 5996 Sayılı Kanun kapsamında asgari, teknik ve hijyenik koşulları inceleyerek, gıda denetimlerini gerçekleştiriyor.
Riske dayalı denetim programı kapsamında yapılan gıda denetimlerine ilave olarak özellikle ramazan ayı boyunca yoğun olarak tüketilen ekmek, pide unlu mamuller, pasta, tatlı, şeker ve şekerli mamuller gibi ürünlerin gıda güvenliği açısından denetimleri gerçekleştirildi.  Ayrıca muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı ramazan paketleri ile hurma ve şekerleme gibi ürünlerinin satışının yapıldığı satış yerlerinde ise ürünlerin son tüketim/tavsiye edilen tüketim tarihi ve etiket bilgilerine yönelik kontroller yapıldı.
1200 İŞLETME DENETLENDİ
2017 yılında haziran ayı itibariyle yapılan denetimlerde 1.200 işletme denetlendi. Bu denetimler sırasında 36 numune alınırken Bakanlıkça belirlenen Gıda Güvenliği kriterlerine uymayan işletmelere 5996 Sayılı Kanun Gereği idari yaptırım uygulandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
 İÇİN RESME TIKLAYIN!