Bir fikrim var diyen herkes davetli

GÜNCEL 24 Şubat 2018 15:25
Videoyu Aç Bir fikrim var diyen herkes davetli
A
a

Bartın Üniversitesinde projeler yarışacak...

Bartın Üniversitesinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Ar-Ge Proje Pazarı” için başvurular başladı. Çeşitli ödüllerin verileceği etkinlik kapsamında proje sahipleriyle sektör temsilcileri bir araya getirilecek.

“Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği için başvurular alınmaya başlandı. Bartın Valiliği işbirliğinde düzenlenen etkinlikte proje başvuruları 16 Nisan 2018 tarihinde sona erecek. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bartın ve Zonguldak Şubeleri, Bartın Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Sanlab Simülasyon’un da destek verdiği “Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği kapsamında 11 Mayıs 2018 tarihinde proje sahipleriyle sektör temsilcileri bir araya gelecek. Bu kapsamda dereceye girecek projelerin sahipleri çeşitli ödüller alacak.

Etkinliğin 18 ana teması bulunuyor

“Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin ana temaları da belirlenerek “projepazari.bartin.edu.tr” adresinden yayımlandı. Ana temalar şu şekilde: Endüstriyel Malzeme Üretimi ve Uygulamaları, İleri Malzeme Üretimi ve Uygulamaları, Biyomedikal / Biyoteknoloji, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Enerji ve Alternatif Enerji, Makine Teknolojileri, Kimya / İlaç Teknolojileri, Yapı Malzemeleri Üretimi ve Uygulamaları, Çevre Teknolojileri, Gıda Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri, Tekstil Teknolojileri, Orman Endüstrisi, Odun Dışı Orman Ürünleri, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Yeşil Kimya ve Mühendisliği, Gemi İnşaat Teknolojileri, Sürdürülebilir ve Akıllı Kentler.    

“Bir fikrim var diyen herkesi davet ediyoruz”

Türkiye’nin yerli teknoloji atağına katkı sunmak amacıyla Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğini düzenlediklerini belirten Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, “Ar-Ge ve yenilik bilincinin yaygınlaşması, proje hazırlama ve geliştirme kültürünün oluşması, örnek projelerin sergilenmesi ve ödüllendirilmesi, finansman ve altyapı sıkıntısı ile gerçekleştirilemeyen önemli projelerin ilgili kişi ve kuruluşlar ile buluşturulması hedefine yönelik olarak düzenlenecek olan “Bartın Üniversitesi II. Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğine “benim de bir fikrim var” diyen herkesi davet ediyoruz. Çeşitli ödüllerin verileceği etkinliğimizde sizleri de aramızda görmek bizleri mutlu edecektir.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
 İÇİN RESME TIKLAYIN!
 

Satılık Lüks Daireler